Noviny Poprad č. 47 zo dňa 5. 12. 2018, ročník XXIX

Dnes je štvrtok, 13. 12. 2018 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 12. decembra 2018, si môžete prečítať:

* O čom rokoval primátor Popradu s ministerkou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR?

* Aký je program Tradičného vianočného jarmoku v Poprade?

* Aký zaujímavý projekt realizovali v ZŠ s MŠ na Komenského ulici?

* Aký bol EkoMikuláš v ZŠ na Letnej ulici?

* Čím upúta výstava fotografa Roba Kočana?

* Ako postupuje popradský (f)ITcubator?

* Čo povedala Lucie Bílá na svojom popradskom koncerte?

* Prišli už do Popradu koledníci?

* Čím pomohli záchranné zložky svojmu kolegovi?

* Ako si poradili popradské basketbalistky s ďalším favoritom?

* V čom sa ukázali majstrami kamzíci? a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

• V prípade záujmu občanov o slávnostné prijatie jubilantov vo veku 70, 75, 80, 85, 90, 95, 100 a viac rokov alebo novonarodených detí je potrebné podať v dostatočnom predstihu písomnú žiadosť, ktorá je k dispozícii na webovom sídle mesta alebo v oddelení prvého kontaktu na mestskom úrade. Bližšie informácie podá občanom aj úsek pre občianske záležitosti na Mestskom úrade v Poprade.
• VO štvrtok 15. novembra sa na Katedre manažmentu Katolíckej univerzity v Poprade konala slávnostná imatrikulácia vyše 120 študentov 1. ročníka bakalárskeho štúdia študijného odboru Manažment a 1. ročníka magisterského štúdia Ekonomika a manažment podniku.
• POPRADSKÝ literárny klub v spolupráci s Art Academy organizuje v nedeľu 2. decembra o 15.30 hod. v Tatranskej galérii literárno-hudobné podujatie s názvom Dozrievanie, na ktorom sa bude prezentovať tvorba členov Popradského literárneho klubu.
• KAŽDÝ prvý štvrtok v mesiaci majú obyvatelia mesta Poprad možnosť využiť služby bezplatnej mediačnej poradne. Mediátori budú k dispozícii obyvateľom mesta Poprad od 14. do 16. hod. v priestoroch MsÚ v Poprade. Najbližšia mediačná poradňa bude vo štvrtok 6. decembra.
• JAZDU historickým vlakom s parnou lokomotívou Papagáj si záujemcovia môžu užiť 8. decembra. Vo vlaku na trase Svit - Poprad a Kežmarok stretnú deti aj Mikuláša. Odchod lokomotívy zo železničnej stanice vo Svite bude ráno o 9. hod., o 9.16 hod. z Popradu. Späť pôjde o 11.35 hod. z Kežmarku. Lístky bude možné zakúpiť priamo vo vlaku.
• SPIŠSKÉ osvetove stredisko pozýva na prehliadku speváckych zborov Spišské zborové dni v piatok 30. novembra o 18. hod. do Gréckokatolíckeho chrámu Premenenia Pána v Spišskej Novej Vsi. Predstaví sa zmiešaný spevácky zbor CHORUS IGLOVIA Spišská Nová Ves, spevácky zbor DIMITRIOS Poráč, miešaný spevácky zbor Chorus Cantoris Spišská Nová Ves, miešaný spevácky zbor Cantus Villa Nova Spišská Nová Ves a ako hosť vystúpi zmiešaný spevácky zbor Jasoň z Havlíčkovho Brodu.
• NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia. Práce súvisia s opravou a pravidelnou údržbou distribučnej sústavy.