Noviny Poprad č. 47 zo dňa 6. 12. 2017, ročník XXVIII

Dnes je streda, 13. 12. 2017 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. decembra 2017, si môžete prečítať:

* Aký rozpočet schválili poslanci popradského mestského zastupiteľstva a aké ďalšie záležitosti prerokovali?

* Ktorá škola vyzdobila najkrajší vianočný stromček?

* V akom čase bude parkovanie v meste zadarmo?

* Aké obrazy vystavuje majster Ondrej Ivan vo Veľkej?

* Kto bol ocenený v súťaži o dažďovú záhradku?

* Aký bol XV. tradičný vianočný jarmok a Príchod Mikuláša?

* Aké investície pripravuje na budúci rok Popradská energetická spoločnosť?

* Aké výsledky zaznamenali popradskí hokejisti, basketbalistky, účastníci Žiackej ligy mesta Poprad a športovci vo viacerých ďalších športových súťažiach?

V ČÍSLE NÁJDETE AJ SÚŤAŽ O KNIHY!

V športe prinášame aj aktuálne výsledky žiackych, dorasteneckých a ďalších kategórií vo futbale, hokeji, basketbale, ako aj správy z ďalších športov.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

V nedeľu sa rozžiari prvá sviečka na adventnom venci

V nedeľu 3. decembra sa rozsvieti prvé adventné svetlo a v Poprade na Námestí sv. Egídia pri tejto príležitosti otvoria Adventné mestečko. O 18. hod. posvätí adventný veniec so štyrmi sviecami okolo fontány dekan rímskokatolíckej farnosti v Poprade Ondrej Borsík za účasti predstaviteľov mesta. Za zvuku trúbky zaznejú vianočné koledy a o 18.15 hod. zahrá na veži Kostola sv. Egídia DH Tatramat z Matejoviec prvý adventný koncert.
Adventné mestečko bude naplnené vôňou a chuťou vianočného punču, ale i inými maškrtami s príchuťou blížiacich sa Vianoc.
Popradské deti už tiež túžobne očakávajú príchod Mikuláša. Pre deti z jednotlivých mestských častí príde Putujúci Mikuláš v nedeľu 3. decembra. Svoje mikulášske putovanie začne o 12. hod. v priestore pred Kostolom sv. Cyrila a Metoda na sídlisku Juh. O 13. hod. poteší deti v Kvetnici, o 14. hod. vo Veľkej, o 15. hod. v Spišskej Sobote, o 16. hod. v Matejovciach a o 17. hod. v Strážach pod Tatrami.
Hlavný program Príchod Mikuláša v Poprade sa uskutoční v utorok 5. decembra o 17. hod. na Námestí sv. Egídia. Ako nás informovalo oddelenie kultúry MsÚ, pódium na program spoločného vítania Mikuláša bude postavené v rovnakej lokalite ako vlani.
Zabezpečili takisto led obrazovku, aby mohol každý návštevník v centre mesta dobre vidieť pripravené predstavenie. Zostáva síce kvôli prekvapeniu pre deti tajomstvom, ale plagát napovedá, o čom tohtoročný program bude. Ako každoročne sa Mikuláš so sprievodom chystá rozsvietiť aj vianočný stromček a všetkých občanov poteší tiež pyromuzikálny ohňostroj. Deti s rodičmi môžu využiť i fotografovanie s Mikulášom, anjelom a čertom vo fotoateliéroch umiestnených v medzikostolí, čakajú ich sladkosti a pravá mikulášska atmosféra.
Podrobné informácie budú uvedené na www.poprad.sk v najbližších dňoch.