Noviny Poprad č. 47 zo dňa 5. 12. 2018, ročník XXIX

Dnes je štvrtok, 13. 12. 2018 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 12. decembra 2018, si môžete prečítať:

* O čom rokoval primátor Popradu s ministerkou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR?

* Aký je program Tradičného vianočného jarmoku v Poprade?

* Aký zaujímavý projekt realizovali v ZŠ s MŠ na Komenského ulici?

* Aký bol EkoMikuláš v ZŠ na Letnej ulici?

* Čím upúta výstava fotografa Roba Kočana?

* Ako postupuje popradský (f)ITcubator?

* Čo povedala Lucie Bílá na svojom popradskom koncerte?

* Prišli už do Popradu koledníci?

* Čím pomohli záchranné zložky svojmu kolegovi?

* Ako si poradili popradské basketbalistky s ďalším favoritom?

* V čom sa ukázali majstrami kamzíci? a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Vyzdobme si vianočný stromček

Mesto Poprad a OZ PRE MESTO pripravili aj v tomto roku prehliadku vianočných stromčekov vyzdobených žiakmi popradských škôl. Podujatie „Vyzdobme si vianočný stromček“ tak bude opäť prehliadkou tvorivosti a kreativity žiakov, ktorí sa budú môcť predviesť v zdobení vianočných stromčekov.
Pre každú školu, ktorá sa rozhodne zapojiť, bude pripravený jeden stromček. Ten budú môcť žiaci s pomocou pedagógov ozdobiť vlastnoručne vyrobenými ozdobami. Na výzdobu stromčekov nebudú môcť byť použité priemyselne vyrobené ozdoby dostupné v obchodnej sieti.
„Stromčeky budú školy zdobiť vo štvrtok 13. decembra 2018 od 9. hod. priamo na Námestí sv. Egídia. Zdobiť stromčeky budú deti pod dozorom pedagogických pracovníkov, každý vianočný stromček si škola označí tak, aby bolo jasné, ktorá škola ho vytvorila,“ uviedla Edita Pilárová z odboru školstva, mládeže a športu MsÚ v Poprade.
Vecné ceny pre autorov výzdoby všetkých vianočných stromčekov venuje mesto Poprad a OZ PRE MESTO 14. decembra 2018 o 10. hod. počas otvorenia XVI. Tradičného vianočného jarmoku. Stromčeky budú vystavené až do konca jarmoku v priestore medzi evanjelickým kostolom a chodníkom na južnej strane námestia. Vyzdobené vianočné stromčeky po skončení jarmoku budú robiť radosť aj na iných miestach - samospráva ich rozdá klubom a domovom dôchodcov, nemocnici, útulku. Do prehliadky vianočnej tvorivosti sa školy môžu elektronicky prihlásiť do 30. novembra na MsÚ - odbor školstva, mládeže a športu na adresu: emil.turcan@msupoprad.sk.