Noviny Poprad č. 32 zo dňa 21. 8. 2019, ročník XXX

Dnes je pondelok, 26. 8. 2019 | meniny má Samuel

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 32. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 21. augusta 2019 si môžete prečítať:

* Ako oslavujú hasiči svoje výročia?

* Kde budeme spomínať na SNP?

* Prečo treba budúcich škôlkárov na nové zážitky pripraviť?

* Čo prinesie začiatok nového školského roka?

* S čím sa pri každodennej službe občanom stretávajú pracovníci červeného kríža?

* Je úroda pod Tatrami kvalitná?

* Aká bude rozlúčka s hokejovou legendou?

* Kto, s kým a kedy na Tatranskom pohári?

* Ako sa darilo futbalistom, či futbalistkám?

* Ktorým dielam v múzeu vdýchli nový život? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj novú súťaž o knihu popradskej autorky Gréty Fábryovej, Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

POZOR: Redakcia novín Poprad oznamuje čitateľom, že v stredu 28. augusta noviny Poprad nevyjdú. Dôvodom je štátny sviatok Výročie SNP, ktorý bude vo štvrtok 29. augusta. Najbližšie vyjdú ako dvojčíslo v stredu 4. septembra 2019.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Pohár FAM Poprad ostal doma

V nedeľu 3. februára sa v Aréne Poprad uskutočnil 16. ročník medzinárodného futbalového halového turnaja O pohár FAM Poprad. Mladší žiaci popradskej akadémie súperili s poľským Zakopaným, košickým KAC a Plavnicou. Súpermi starších žiakov boli okrem Plavnice a Košíc aj Ľubotice.
„Som veľmi rád, že tento tradičný a najväčší turnaj FAM Poprad stále funguje a stále napredujeme. Stretávajú sa na ňom chlapci zo Slovenska a Poľska a upevňujú priateľstvá. Turnaj sa nám darí organizovať vďaka obetavým rodičom, sponzorom, ale aj mestu Poprad, ktoré nám Arénu každý rok poskytuje. Deti tak môžu v kultúrnom prostredí športovať a okrem toho sa napĺňa aj spoločenská stránka v podobe pekného medzihraničného styku medzi Poľskom a Slovenskom,“ uviedol prezident FAM Poprad Milan Molnár.
Iba po druhýkrát v 16-ročnej histórii turnaja sa stalo, že obe kategórie ovládli chlapci z domáceho klubu FAM Poprad. Mladší žiaci vyhrali svoju skupinu bez straty bodu a starší žiaci sa z troch zápasov museli zmieriť s jednou remízou.