Noviny Poprad č. 32 zo dňa 21. 8. 2019, ročník XXX

Dnes je pondelok, 26. 8. 2019 | meniny má Samuel

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 32. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 21. augusta 2019 si môžete prečítať:

* Ako oslavujú hasiči svoje výročia?

* Kde budeme spomínať na SNP?

* Prečo treba budúcich škôlkárov na nové zážitky pripraviť?

* Čo prinesie začiatok nového školského roka?

* S čím sa pri každodennej službe občanom stretávajú pracovníci červeného kríža?

* Je úroda pod Tatrami kvalitná?

* Aká bude rozlúčka s hokejovou legendou?

* Kto, s kým a kedy na Tatranskom pohári?

* Ako sa darilo futbalistom, či futbalistkám?

* Ktorým dielam v múzeu vdýchli nový život? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj novú súťaž o knihu popradskej autorky Gréty Fábryovej, Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

POZOR: Redakcia novín Poprad oznamuje čitateľom, že v stredu 28. augusta noviny Poprad nevyjdú. Dôvodom je štátny sviatok Výročie SNP, ktorý bude vo štvrtok 29. augusta. Najbližšie vyjdú ako dvojčíslo v stredu 4. septembra 2019.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Trénovali pod holým nebom

Hokejisti HK Poprad si v nabitom ligovom programe našli čas aj na osvetu. V rámci tréningového procesu vyrazili minulý týždeň v stredu za deťmi mimo nášho mesta a zatrénovali si netradične pod holým nebom na ľadovej ploche pri ZŠ v Novej Ľubovni, kde ich čakalo viac ako tristo školákov.
Popradskí kamzíci si minulý týždeň v stredu užili vlastný winter classic, a to počas netradičného tréningu pod holým nebom spoločne s deťmi z N. Ľubovne. ľadová plocha pri miestnej ZŠ spĺňa potrebné kritériá a tak nebolo nad čím premýšľať. Bola to vhodná príležitosť spropagovať popradský hokej aj v tomto regióne. „S touto myšlienkou sme pracovali už dávno. Oslovil nás Peter Žifčák, ktorý má v rámci SZĽH na starosti hokejbalové tímy v regióne. Zistili sme, že v tejto oblasti vyrastá viacero talentov pre náš hokej a z historického hľadiska vieme, že z okolia Novej Ľubovne vzišlo veľa kvalitných hráčov. Máme tam veľkú fanúšikovskú základňu a hlavnou myšlienkou je prepojiť mládež s profesionálnym hokejom, aby deti videli svoje vzory,“ uviedol riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi. „Nevedeli sme do čoho ideme, ale zistili sme, že účel to pre miestne deti spĺňa. Ihrisko je vhodné na každodenné aktivity a my sme im chceli dať ďalší impulz, aby viac športovali,“ pokračoval tréner HK Poprad Roman Stantien. „Užili sme si to. Deti boli super a každý chcel hokejku, či výstroj. Rozdávali sme podpisy a spoločne sme si na ľade zatrénovali. Jednoducho, vydarená akcia,“ dodal obranca kamzíkov Daniel Brejčák.