Noviny Poprad č. 32 zo dňa 21. 8. 2019, ročník XXX

Dnes je pondelok, 26. 8. 2019 | meniny má Samuel

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 32. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 21. augusta 2019 si môžete prečítať:

* Ako oslavujú hasiči svoje výročia?

* Kde budeme spomínať na SNP?

* Prečo treba budúcich škôlkárov na nové zážitky pripraviť?

* Čo prinesie začiatok nového školského roka?

* S čím sa pri každodennej službe občanom stretávajú pracovníci červeného kríža?

* Je úroda pod Tatrami kvalitná?

* Aká bude rozlúčka s hokejovou legendou?

* Kto, s kým a kedy na Tatranskom pohári?

* Ako sa darilo futbalistom, či futbalistkám?

* Ktorým dielam v múzeu vdýchli nový život? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj novú súťaž o knihu popradskej autorky Gréty Fábryovej, Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

POZOR: Redakcia novín Poprad oznamuje čitateľom, že v stredu 28. augusta noviny Poprad nevyjdú. Dôvodom je štátny sviatok Výročie SNP, ktorý bude vo štvrtok 29. augusta. Najbližšie vyjdú ako dvojčíslo v stredu 4. septembra 2019.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Športová olympiáda mesta zavŕšila zimnú časť

Minulý týždeň v utorok a stredu skompletizoval 24. ročník Športovej olympiády detí a mládeže mesta Poprad svoju zimnú časť súťažami v bowlingu, rýchlokorčuľovaní, sánkovaní i lyžiarskych disciplínach.
Žiaci popradských škôl už tradične výraznou mierou prispievali bodmi k celkovému hodnoteniu súťaže o najšportovejšiu školu mesta. Športová olympiáda mesta Poprad (ŠOMP) je svojou masovosťou i časovým rozpätím už 24 rokov výnimočným javom na Slovensku. „24 rokov je neuveriteľné číslo a hrdíme sa tým na celom Slovensku. Verím, že v tejto aktivite vydržíme a aj ďalšie generácie budú po nás pokračovať. Nie je to na rozdiel od iných miest jednorazová záležitosť. Táto olympiáda prebieha počas celého školského roka a má svoju zimnú i letnú časť. Mesto Poprad je aj preto športovým mestom. Školy navzájom súperia a každá chce byť najlepšia v celkovom hodnotení, nakoľko je v hre aj titul Najšportovejšia škola mesta. Nemáme všetky športoviská poruke a tak sme radi, že sa deti môžu pozrieť aj do iných lokalít. Lyžujú sa v Lučivnej a sánkujú sa v Tatrách, čo je tiež prínosom,“ uviedla vedúca odboru školstva, mládeže a športu MsÚ v Poprade Edita Pilárová.
Už v októbri minulého roka odštartovala ŠOMP svoju zimnú časť súťažami v plávaní. Minulý týždeň v utorok bojovali o prvenstvo žiaci na bowlingovej dráhe. V družstvách sa najviac darilo ZŠ s MŠ Dostojevského, ktorá vyhrala pred ZŠ s MŠ Jarná a ZŠ s MŠ v Spišskej Sobote. Najlepším jednotlivcom bola Júlia Kašpráková z víťazného družstva. Súčasne prebiehala na ľadovej ploche zimného štadióna súťaž v rýchlokorčuľovaní (short track), kde dominovali žiaci zo ZŠ s MŠ v Spišskej Sobote a za sebou nechali na 2. mieste ZŠ s MŠ Tajovského a na 3. mieste 8. roč. gymnázium na Ul. D. Tatarku. Na sánkarskej dráhe v Starom Smokovci bolo najrýchlejšie družstvo zo Spojenej súkromnej školy na Rovnej ulici, 2. miesto obsadila ZŠ s MŠ Dostojevského a tretie skončilo 8. roč. gymnázium na Ul. D. Tatarku. Na svahu v Lučivnej si najviac bodov do celkového hodnotenia o najšportovejšiu školu z obrovského slalomu pripísala ZŠ s MŠ vo Veľkej, 2. miesto obsadilo 8. roč. gymnázium na Kukučínovej ul. a tretia priečka patrí 8. roč. gymnáziu na Ul. D. Tatarku. V snowboarde sa najviac darilo žiakom z 8. roč. gymnázia na Ul. D. Tatarku, pred ZŠ s MŠ Francisciho a 8. roč. gymnáziom na Kukučínovej ul.