Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je streda, 14. 11. 2018 | meniny má Irma

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Basketbalistky BAM Poprad si konečne zahrali v Aréne

Popradské basketbalistky odohrali v sobotu večer už piate kolo najvyššej basketbalovej súťaže žien, no až teraz sa dostali k slovu na domácej palubovke v Aréne Poprad, keď podvečer privítali Young Angels Košice.
V sobotu chceli zverenkyne trénerky Tatiany Gallovej v prvom domácom súboji proti omladeným Košiciam naznačiť svoje ambície a o nich sa zmienili na predzápasovej tlačovke aj predstavitelia BK a BAM Poprad. „Vedeli sme, že v sezóne budeme pôsobiť s mladými hráčkami a preto sme hľadali kvalitnú trénerku aj s medzinárodnými skúsenosťami pri práci s mládežou. Našou prioritou je káder rozšíriť o ďalšie dve hráčky a ak sa nám to podarí, tak by sme sa chceli pohybovať v polovici tabuľky,“ uviedol športový riaditeľ BK Poprad Michal Weinciller. „Robíme všetko, čo je v našich silách, aby ženský basketbal v Poprade bol zachovaný. Najvyššiu súťaž si určite zaslúži, veď je to značka, ktorá má viac ako 70 rokov. Preto sa pýtam, prečo by to malo skončiť?!,“ zamyslela sa prezidentka BK Poprad Jana Janáčková. V samotnom zápase hrali Popradčanky s Young Angels vyrovnanú partiu, ale aj napriek veľkej snahe sa im nepodarilo súperky pokoriť a prehrali 48:61. „Trpíme na streľbu pod košom, čo sa prejavilo aj v tomto zápase. Akonáhle stratíme jednu z dvoch pivotiek, tak máme veľký problém. Vtedy musia zasahovať naše krídla, čo nie je úplne ideálne. Dnes boli dievčatá aj trochu nervózne, pretože si nepamätali veci, ktoré mali,“ hodnotila trénerka BAM Poprad Tatiana Gallová.
Výsledok: 5. kolo v sobotu 27. októbra BAM Poprad - YA Košice 48:61 (25:33), najviac bodov BAMP: Patrícia Sojáková - 12. Program: 6. kolo v sobotu 3. novembra o 17.30 hod. BKM Junior UKF Nitra - BAM Poprad.

Tabuľka Extraligy žien
Z V P B
1. Ružomberok 6 6 0 12
2. YA Košice 5 5 0 10
3. Šamorín 6 4 2 10
4. Piešťany 5 3 2 8
5. Nitra 5 2 3 7
6. BAM Poprad 5 1 4 6
7. Slovan BA 5 0 5 5
8. B. Bystrica 5 0 5 5

Z kuchyne BAM Poprad
Juniorky: v piatok 26. októbra Poprad - YA Košice 39:60 a v nedeľu 28. októbra YA Košice - Poprad 90: 36. Kadetky: vo štvrtok 25. októbra Poprad - YA U17 Košice 24:74. St. žiačky: v sobotu 27. októbra St. Turá - Poprad 68:47. Ml. žiačky: v sobotu 27. októbra Poprad - Sp. N. Ves 57:22 a 54:15.