Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je streda, 14. 11. 2018 | meniny má Irma

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Hlavnými témami gastronómia a cestovný ruch

Delegácia z talianskeho mesta Pordenone navštívila minulý piatok popradskú radnicu v rámci projektu medzinárodného hnutia Slow Food.
Ako uviedol Ladislav Raček zo Slow Food Tatry, prvý pracovný pobyt vzišiel z iniciatívy úradu v Pordenone, ktorý chce do budúcna rozvíjať spoluprácu organizácií cestovného ruchu, miestnych informačných kancelárií, cestovných agentúr atď., aby dochádzalo k vzájomnej výmene turistov a propagácii nášho regiónu v Taliansku a opačne. Objasnil, že Slow Food International, ktoré je rozšírené po celom svete, podporuje hlavne gastronómiu z lokálnych kvalitných a zdravých surovín a s tým súvisiaci cestovný ruch.
Mattia Tirelli, člen Rady mesta Pordenone uviedol: „Poprad a Pordenone sú mestá v Európe, ktoré majú veľa spoločného. V rámci spolupráce vidíme veľký ekonomický potenciál v gastronómii. Chceme propagovať filozofiu slow food, teda, aby jedlo pochádzalo z lokálnych produktov a gastronómia bola kvalitná a zdravá.“ K jeho slovám sa pripojil primátor Popradu Jozef Švagerko: „Máme podobné geografické polohy - Pordenone pod Alpami, Poprad pod Vysokými Tatrami, ale i zastúpenie Slow Food. Do projektu sme sa zapojili preto, aby sme nachádzali spoločné prepojenia a dokázali spolupracovať v rámci propagovania slow foodu - zdravých, kvalitných lokálnych potravín z regiónov, predaja z dvora a podpory drobných podnikateľov v tomto sektore.“