Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je streda, 14. 11. 2018 | meniny má Irma

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

• V PONDELOK 5. novembra o 13.30 hod. bude otvorená prvá časť náučného banského chodníka v Kvetnici, ktorého dĺžka je 3,2 km a má 5 zastavení. Chodník, ktorý otvorí Slavomír Kyseľa z Baníckeho cechu horného Spiša, pripravilo mesto Poprad v spolupráci s Predsedníctvom združenia Baníckych spolkov a cechov Slovenska.
• MEDIAČNÁ poradňa bude tentoraz v utorok 6. novembra od 14. do 16. hod. v salóniku na Mestskom úrade v Poprade.
• POPRADSKÁ energetická spoločnosť mala v piatok 26. októbra Klientsky deň, na ktorom informovala svojich odberateľov o novej legislatíve a cene tepla na rok 2018 a 2019, o technickom rozvoji v Poprade za rok 2017 a 2018, o investičnom zámere a stratégii spoločnosti do budúcnosti.
• VO SVIATOK všetkých svätých 1. novembra 2018 o 15. hod. pri hlavnom kríži na starom cintoríne v Poprade-Veľkej sa bude konať dušičková pobožnosť za účasti rímsko a gréckokatolíckych kňazov.
• RYBÁRSKU sezónu otvorili minulú sobotu na veľkom rybníku Grébpark po rekonštrukcii výpustného objektu a spevnení pochôdznej časti pri ceste. Rybári v ňom môžu uloviť štuky, kapry, zubáče, pstruhy a iné druhy rýb.
• PODTATRANSKÍ Alexandrovci dostali ďakovný list prezidenta poľského mesta Knurów Adama Ramsa, ktorý je čestným občanom Svitu, za prezentáciu poľských piesní Šua devečka do ľasečka a Hej, sokoly... Oprávňuje ich nosiť vyznamenanie reprezentujúce aj spoluprácu medzi národmi.
• PODTATRANSKÁ vodárenská prevádzková spoločnosť informuje o odstávke v dodávke pitnej vody, ktorá bude 7. novembra od 8. hod. do 8. novembra do 16. hod. na sídlisku Juh na Ul. Šrobárovej - Tatranský správcovský dom, blok Javorník, kotolňa pri bloku Grúň a blok Odra. Prípadné ďalšie informácie poskytne zákaznícka linka PVPS, tel. 0850 111 800 alebo dispečing spoločnosti, tel. 052/772 9548.
• NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia.