Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je streda, 14. 11. 2018 | meniny má Irma

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Mestská polícia spúšťa mapu bezpečnosti

Mestská polícia v Poprade spúšťa od 1. novembra na svojej stránke webovú aplikáciu Mapa bezpečnosti. Budú v nej uvedené všetky priestupky, ktoré mestská polícia dokumentuje v jednotlivých mestských častiach s uvedením presného adresného bodu.
„Čiže občania si budú môcť pozrieť konkrétne na ich ulici v celom meste Poprad, aké priestupky sú páchané s uvedením konkrétneho adresného bodu. Mapa bude slúžiť občanom, aby mali informácie, aká problematika v oblasti bezpečnostnej situácie sa vyskytuje v jednotlivých lokalitách. Takisto poslúži mestskej polícii, pretože budeme presne konkrétne vedieť, kde sa nám objavuje určitý typ priestupkov, budeme podľa toho plánovať hliadky a upozorňovať ich na to, čo je v danej lokalite potrebné najviac riešiť,“ objasnil náčelník Mestskej polície v Poprade Štefan Šipula. MsP sa rozhodla pre takúto webovú aplikáciu najmä z dôvodu prospešnosti pre občanov z hľadiska zvyšovania ich bezpečnosti v uliciach mesta. Popradská polícia pracovala na tomto zámere už v priebehu tohto roka, potrebovala zhromaždiť všetky údaje a štatistiky, aby mohli byť technicky spracované do mapy. Náčelník dodal: „Dá sa povedať, že tento rok bol taký prípravný, teraz zverejníme mapu za rok 2017 a následne po ukončení každého roka bude v januári zverejnená nová mapa bezpečnosti. Počas aktuálneho roka bude na mape zobrazovaný nárast jednotlivých priestupkov v adresných lokalitách mesta.“