Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je streda, 14. 11. 2018 | meniny má Irma

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Nová studňa odstráni problémy s vodou na cintoríne vo Veľkej

Zabezpečenie stabilného zdroja vody, ktorý by dokázal počas celého roka a bez výpadkov zabezpečiť dostatok vody pre hlavný cintorín v Poprade-Veľkej bolo dôvodom, prečo sa Pohrebno-cintorínske služby Poprad rozhodli zrealizovať geologický vrt s hĺbkou 25 metrov.
„Naším cieľom je vybudovať novú studňu, pretože tá súčasná s hĺbkou 8 m je kapacitne nepostačujúca. Sme radi, že sa nám podarilo nájsť výdatný zdroj, ktorý by mal zabezpečiť prístup k vode pre celý cintorín v Poprade -Veľkej, vrátane plánovaného rozšírenia. Teraz riešime všetky nevyhnutné administratívne úkony a povolenia, aby sme mohli inštalovať šachtu a rozvody, ktoré sa následne napoja na jestvujúce stanovištia a zabezpečia dostatok vody za všetkých podmienok,“ uviedol František Švirloch, konateľ Pohrebno- -cintorínskych služieb (PCS) Poprad.
Okrem zabezpečenia zdroja vody boli na popradských pohrebiskách v tomto roku zrealizované ďalšie úpravy. „V rámci každoročného zveľaďovania prostredia sme v tomto roku upravili priestor pred Domom smútku v Poprade -Veľkej, kde bola vymenená dlažba, doplnené ďalšie lavičky, inštalované boli smetné koše a nová informačná tabuľa s LED osvetlením. Okrem opravy tohto priestoru boli na hlavnom cintoríne v Poprade - Veľkej v tomto roku osadené nové svietidlá a vodovodné stanovištia na ďalších dvoch chodníkoch, vybudovaný bol tiež nový prepojovací chodník medzi starou a novou časťou cintorína,“ doplnil F. Švirloch.
Okrem hlavného cintorína v Poprade - Veľkej venovali PCS pozornosť aj ostatným pohrebiskám v meste. V súčasnosti prebiehajú opravy pamiatkovo chráneného objektu bývalej márnice na pohrebisku v Spišskej Sobote, v Matejovciach bol na pohrebisku opravený betónový hlavný kríž a zámkovou dlažbou bolo upravené jeho okolie, na cintoríne v Strážach bol opravený kamenný terasový múr. „Na všetkých pohrebiskách boli zároveň prevedené úpravy korún stromov a kríkov, rovnako tak terénne úpravy v okolí stanovíšť vody,“ uzavrel konateľ PCS.