Noviny Poprad č. 5 zo dňa 6. 2. 2019, ročník XXX

Dnes je pondelok, 18. 2. 2019 | meniny má Jaromír

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 6. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. februára 2019, si môžete prečítať:

* Kto dostal titul Najlepší športovec mesta za rok 2018?

* O čom hovoril primátor mesta Anton Danko s predstaviteľmi cirkví v Poprade?

* Prečo treba zatvárať kontajnery po vysypaní smetí?

* Sú už deti z Materskej školy na Podtatranskej ul. vo svojich priestoroch po havarijnej situácii?

* Prečo je zákaz návštev v popradskej nemocnici?

* S akým projektom uspelo mesto v oblasti opatrovateľskej služby?

* Rozprávame sa o genealógii s vedúcou ŠA Prešov, pracoviska Archív Poprad Boženou Malovcovou

* Aké mäsožravé rastliny rastú v popradskom rašelinisku?

* Čo stvárajú vandali?

* Aký program pripravilo Centrum voľného času v Poprade počas jarných prázdnin?

* Kde v Poprade vznikne nová stredná športová škola?

* Kto zvíťazil v medzinárodnom hokejovom turnaji piatakov O pohár riaditeľky ZŠ s MŠ v Spišskej Sobote? a ďalšie.

Súťažte o vstupenky na koncert Cigánskych Diablov a skupiny Desmod v Poprade!

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Týždeň s mestskou políciou

• MINULÝ týždeň v pondelok krátko po polnoci hliadka MsP Poprad preverila oznam, podľa ktorého malo na Levočskej ulici v Zariadení sociálnych služieb pre občanov bez prístrešia dochádzať k vzájomnému sa napádaniu obyvateľov. Zistilo sa, že osoba pod vplyvom alkoholu slovne napádala iné osoby prespávajúce v stane pre bezdomovcov a preto bola zo stanu vykázaná.
• V UTOROK 29. januára večer mestskí policajti preverilo oznam, podľa ktorého na Ul. L. Svobodu skupinka bezdomovcov konzumovala alkohol a vzbudzovala verejné pohoršenie. Hliadka previnilcov riešila napomenutím.
• V TEN istý deň v noci prijala mestská polícia oznam od pracovníka vykonávajúceho zimnú údržbu, ktorý pri odpratávaní snehu z chodníka na Ul. L. Svobodu našiel na zemi ležiacu ženu. Osoba bola pod vplyvom alkoholu, ale bez zranení. Následne si ju na prevzali privolaní rodinní príslušníci.
• TAKISTO v utorok 29. januára popoludní vyrazili mestskí policajti na sídlisko Západ. Vo vchode do základnej školy sa nachádzala osoba pod vplyvom alkoholu a odmietala opustiť areál školy. Hliadka ju napokon z miesta vykázala a vec ďalej rieši.
• OPÄŤ v utorok 29. januára podvečer hliadka MsP prichytila na Moyzesovej ulici osoby, ktoré vyrúbavali bez povolenia stromy. Ich konanie bolo zdokumentované a odstúpené štátnej polícii k ďalšej realizácii.
• VO ŠTVRTOK 31. januára v noci prijala stála služba MsP oznam od pracovníka SBS ohľadom krvácajúcej ženy pod vplyvom alkoholu, ktorá sa nachádzala pred vstupnou bránou do areálu stráženého objektu. Rozsah zranení si vyžiadal lekárske ošetrenie a preto bola žena sanitkou prevezená do nemocnice.
• V TEN istý deň popoludní boli na mestskú políciu predvedené štyri osoby vo veku od 13 do 15 rokov, ktoré konzumovali alkoholické nápoje na verejnom priestranstve. Orientačná dychová skúška na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu ukázala hodnoty od 0,56 mg/l do 0,76 mg/l. Privolaní zákonní zástupcovia si ich následne prevzali a vec bude ďalej riešená v správnom konaní v súčinnosti so sociálnou kuratelou úradu práce sociálnych vecí a rodiny.
• V SOBOTU 2. februára dopoludnia zasahovali mestskí policajti v Aréne Poprad na základe oznamu pracovníka SBS. Počas tanečnej súťaže mala osoba pod vplyvom alkoholu narúšať priebeh podujatia. Po príchode na miesto hliadka osobu vykázala z akcie a vo veci prebieha ďalšie konanie.