Noviny Poprad č. 32 zo dňa 21. 8. 2019, ročník XXX

Dnes je pondelok, 26. 8. 2019 | meniny má Samuel

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 32. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 21. augusta 2019 si môžete prečítať:

* Ako oslavujú hasiči svoje výročia?

* Kde budeme spomínať na SNP?

* Prečo treba budúcich škôlkárov na nové zážitky pripraviť?

* Čo prinesie začiatok nového školského roka?

* S čím sa pri každodennej službe občanom stretávajú pracovníci červeného kríža?

* Je úroda pod Tatrami kvalitná?

* Aká bude rozlúčka s hokejovou legendou?

* Kto, s kým a kedy na Tatranskom pohári?

* Ako sa darilo futbalistom, či futbalistkám?

* Ktorým dielam v múzeu vdýchli nový život? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj novú súťaž o knihu popradskej autorky Gréty Fábryovej, Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

POZOR: Redakcia novín Poprad oznamuje čitateľom, že v stredu 28. augusta noviny Poprad nevyjdú. Dôvodom je štátny sviatok Výročie SNP, ktorý bude vo štvrtok 29. augusta. Najbližšie vyjdú ako dvojčíslo v stredu 4. septembra 2019.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Týždeň s mestskou políciou

• MINULÝ týždeň v pondelok krátko po polnoci hliadka MsP Poprad preverila oznam, podľa ktorého malo na Levočskej ulici v Zariadení sociálnych služieb pre občanov bez prístrešia dochádzať k vzájomnému sa napádaniu obyvateľov. Zistilo sa, že osoba pod vplyvom alkoholu slovne napádala iné osoby prespávajúce v stane pre bezdomovcov a preto bola zo stanu vykázaná.
• V UTOROK 29. januára večer mestskí policajti preverilo oznam, podľa ktorého na Ul. L. Svobodu skupinka bezdomovcov konzumovala alkohol a vzbudzovala verejné pohoršenie. Hliadka previnilcov riešila napomenutím.
• V TEN istý deň v noci prijala mestská polícia oznam od pracovníka vykonávajúceho zimnú údržbu, ktorý pri odpratávaní snehu z chodníka na Ul. L. Svobodu našiel na zemi ležiacu ženu. Osoba bola pod vplyvom alkoholu, ale bez zranení. Následne si ju na prevzali privolaní rodinní príslušníci.
• TAKISTO v utorok 29. januára popoludní vyrazili mestskí policajti na sídlisko Západ. Vo vchode do základnej školy sa nachádzala osoba pod vplyvom alkoholu a odmietala opustiť areál školy. Hliadka ju napokon z miesta vykázala a vec ďalej rieši.
• OPÄŤ v utorok 29. januára podvečer hliadka MsP prichytila na Moyzesovej ulici osoby, ktoré vyrúbavali bez povolenia stromy. Ich konanie bolo zdokumentované a odstúpené štátnej polícii k ďalšej realizácii.
• VO ŠTVRTOK 31. januára v noci prijala stála služba MsP oznam od pracovníka SBS ohľadom krvácajúcej ženy pod vplyvom alkoholu, ktorá sa nachádzala pred vstupnou bránou do areálu stráženého objektu. Rozsah zranení si vyžiadal lekárske ošetrenie a preto bola žena sanitkou prevezená do nemocnice.
• V TEN istý deň popoludní boli na mestskú políciu predvedené štyri osoby vo veku od 13 do 15 rokov, ktoré konzumovali alkoholické nápoje na verejnom priestranstve. Orientačná dychová skúška na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu ukázala hodnoty od 0,56 mg/l do 0,76 mg/l. Privolaní zákonní zástupcovia si ich následne prevzali a vec bude ďalej riešená v správnom konaní v súčinnosti so sociálnou kuratelou úradu práce sociálnych vecí a rodiny.
• V SOBOTU 2. februára dopoludnia zasahovali mestskí policajti v Aréne Poprad na základe oznamu pracovníka SBS. Počas tanečnej súťaže mala osoba pod vplyvom alkoholu narúšať priebeh podujatia. Po príchode na miesto hliadka osobu vykázala z akcie a vo veci prebieha ďalšie konanie.