Noviny Poprad č. 32 zo dňa 21. 8. 2019, ročník XXX

Dnes je pondelok, 26. 8. 2019 | meniny má Samuel

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 32. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 21. augusta 2019 si môžete prečítať:

* Ako oslavujú hasiči svoje výročia?

* Kde budeme spomínať na SNP?

* Prečo treba budúcich škôlkárov na nové zážitky pripraviť?

* Čo prinesie začiatok nového školského roka?

* S čím sa pri každodennej službe občanom stretávajú pracovníci červeného kríža?

* Je úroda pod Tatrami kvalitná?

* Aká bude rozlúčka s hokejovou legendou?

* Kto, s kým a kedy na Tatranskom pohári?

* Ako sa darilo futbalistom, či futbalistkám?

* Ktorým dielam v múzeu vdýchli nový život? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj novú súťaž o knihu popradskej autorky Gréty Fábryovej, Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

POZOR: Redakcia novín Poprad oznamuje čitateľom, že v stredu 28. augusta noviny Poprad nevyjdú. Dôvodom je štátny sviatok Výročie SNP, ktorý bude vo štvrtok 29. augusta. Najbližšie vyjdú ako dvojčíslo v stredu 4. septembra 2019.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Deťom na tanier len zdravé potraviny

Kauza s poľským hovädzím mäsom sa dotkla aj mesta Poprad, pretože blízkosť hraníc z Poľskom by mohla viesť k využitiu dodávok mäsa zo susednej krajiny.
Opýtali sme vedúcej odboru školstva, mládeže a športu MsÚ v Poprade Edity Pilárovej, kde popradské školy a škôlky nakupujú túto potravinu. Uviedla: „Základné školy s materskými školami, ktorých zriaďovateľom je mesto Poprad, majú právnu subjektivitu, preto je v ich kompetencii uzatváranie zmlúv s dodávateľmi. Našou požiadavkou ako zriaďovateľa je, aby školské jedálne nakupovali tovar od overených dodávateľov, ktorí sú spracovávateľmi jednej skupiny potravín a vyhýbať sa tak sprostredkovaným distribučným dodávkam, napr. hovädzie a bravčové mäso a výrobky z nich nakupovať priamo od dodávateľa, ktorý ho spracováva, hydinové mäso a hydinové výrobky zas od dodávateľa zameraného na spracovávanie hydiny, vajíčka priamo od producenta vajec.“
Vedúca odboru školstva tiež dodala, že po medializovaní škandálu s pochybným hovädzím mäsom mesto vydalo metodické usmernenia, pokyny, telefonicky overovalo aktuálnych dodávateľov a upozorňovalo vedúce školských jedální na zvýšenú opatrnosť pri prijímaní tovaru. Pre overenie podozrenia možnosti výskytu takéhoto mäsa v školských jedálňach vykonáva RÚVZ vyšší počet kontrol a v prípade zlých výsledkov to hneď oznámi samospráve.