Noviny Poprad č. 39 zo dňa 11. 10. 2017, ročník XXVIII

Dnes je piatok, 20. 10. 2017 | meniny má Vendelín

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 40. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. októbra 2017, si môžete prečítať:

* Prinášame zoznam kandidátov na predsedu PSK a poslancov Zastupiteľstva PSK

* Kto získal Grand Prix na XXV. ročníku medzinárodného festivalu horských filmov v Poprade?

* Ktorá škola bude mať novú telocvičňu?

* Aká bola konferencia Vzdelávame pre budúcnosť?

* Aké najnovšie miniinvazívne operácie u detí zaviedla popradská nemocnica?

* Aké konferencie sa konajú 19. a 20. októbra v Poprade?

* Prečo treba zošliapavať prázdne obaly?

* Kto zvíťazil na Festival Cupe v boulderingu v Poprade?

* Postup kamzíkov v pohári, dve prehry v lige,

* Výsledky všetkých futbalových, hokejových a basketbalových kategórií od juniorov až po mladších žiakov a ďalšie.

Súťažte o vstupenky na muzikál Na skle maľované!

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Cyklokrosový sviatok sa konal v Spišskej Sobote

Uplynulú sobotu sa na námestí v Spišskej Sobote a okolí konalo 1. kolo Slovenského pohára v cyklokrose pre deti a mládež, no organizátori po roku zodvihli opäť latku o čosi vyššie. Súčasťou podujatia boli aj preteky druhej kategórie UCI započítavané do medzinárodného rebríčka v kategóriách Elite, Ženy a Juniori.
Po prvýkrát sa cyklokrosové preteky v Spišskej Sobote konali pod hlavičkou Svetovej cyklistickej únie pod dozorom medzinárodného rozhodcu z Chorvátska. Cyklistický klub mládeže Poprad mal svoje želiezka v ohni v rámci úvodného kola série Slovenského pohára a tie najväčšie nádeje nesklamali. Víťazstvom medzi kadetmi sa zaskvel Samuel Hollý, ktorý obhajuje titul Majstra Slovenska. „Túto trať som mal natrénovanú oveľa rýchlejšie a lepšie, ale zastihla ma choroba počas týždňa, takže to nebolo ideálne. Dokázal som však, že na obhajobu titulu mám,“ povedal. Medzi kadetmi ešte bodoval na treťom mieste Matej Piga, v kat. starších žiakov bol druhý Jakub Vavrošek a medzi juniormi skončil štvrtý Oliver Jaroš. V kategórii žien a junioriek si medzinárodnú trať vyskúšala aj Katarína Nazarejová (na foto), ktorá bola v štartovom poli najmladšia a skúsenejšie pretekárky ju dve kolá pred cieľom vyradili z hry. Zbierala však popri nich skúsenosti na nezaplatenie. „Bolo to ťažké, trať mi veľmi nesedela. Mohla som sa však porovnať s tými najlepšími,“ dodala. Najrýchlejšou bola trojnásobná olympionička Janka Keseg Števková, ktorá má stále chuť naháňať sa s mladšími ročníkmi. „Išlo sa mi dobre, trať mi sedela, aj keď som ju vôbec nepoznala. Verím, že mám ešte na to, aby sa mi sezóna vydarila,“ uviedla.
Dráma do posledných metrov to bola v hlavnej kategórii mužov. Súboj bok po boku po celý čas zvádzali Poliak Marek Konwa a Popradčan vo farbách Mladej Boleslavi Ondrej Glajza. Domáceho borca zastihla kríza v záverečnom kole, keď mal výhru na dosah. „Išiel som do posledného kola s dostatočným náskokom. Pod schodmi som dostal kŕč a Marek ma dobehol,“ opísal krušné momenty z trate O. Glajza. „Trať bola veľmi rýchla, ťažké to bolo hlavne v lesíku na strmých podjazdoch. Ondrej išiel od začiatku veľmi rýchlo a v závere som ho predstihol, keď začal mať problémy,“ zhodnotil M. Konwa.
Organizátori boli s úrovňou pretekov spokojní, o rok majú ambíciu posunúť preteky už do kategórie C1. „Celkovo sme to posunuli o triedu vyššie, aj keď organizačne je ešte na čom pracovať,“ priznal člen organizačného tímu Jozef Nazarej. „Vždy sa nájdu drobnosti, ktoré sa dajú vylepšiť, ale každý rok sa snažíme pripraviť trať lepšie. Postavili sme latku vysoko, ale myslím, že sme to zvládli,“ uzavrel riaditeľ pretekov Ján Hollý.