Noviny Poprad č. 47 zo dňa 6. 12. 2017, ročník XXVIII

Dnes je streda, 13. 12. 2017 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. decembra 2017, si môžete prečítať:

* Aký rozpočet schválili poslanci popradského mestského zastupiteľstva a aké ďalšie záležitosti prerokovali?

* Ktorá škola vyzdobila najkrajší vianočný stromček?

* V akom čase bude parkovanie v meste zadarmo?

* Aké obrazy vystavuje majster Ondrej Ivan vo Veľkej?

* Kto bol ocenený v súťaži o dažďovú záhradku?

* Aký bol XV. tradičný vianočný jarmok a Príchod Mikuláša?

* Aké investície pripravuje na budúci rok Popradská energetická spoločnosť?

* Aké výsledky zaznamenali popradskí hokejisti, basketbalistky, účastníci Žiackej ligy mesta Poprad a športovci vo viacerých ďalších športových súťažiach?

V ČÍSLE NÁJDETE AJ SÚŤAŽ O KNIHY!

V športe prinášame aj aktuálne výsledky žiackych, dorasteneckých a ďalších kategórií vo futbale, hokeji, basketbale, ako aj správy z ďalších športov.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Najprv bola čitateľkou, dnes píše sama

V Podtatranskej knižnici v Poprade uviedli 19. septembra do života knihu Mirky Novysedlákovej (na foto vpravo) Dovoľ mi všetko. „Krstnou mamou“ sa stala riaditeľka PK Anna Balejová (na foto uprostred). Autorka, rodená Popradčanka, sa vrátila do knižnice, v ktorej strávila veľa rokov. Jej čitateľkou sa stala ešte v útlom detstve, keď nevedela čítať, ale knihy už vtedy zbožňovala. Jej láska k písanému slovu stále trvá.
M. Novysedláková sa narodila v roku 1988 v Poprade. Prvé poviedky začala písať už v desiatich rokoch. V puberte prevládali v jej tvorbe najmä básne. Ako 16-ročná začala písať svoj prvý denníkový román Prísne tajný denník Miry Danesovej, ktorý sa stal aj jej debutom (2014). Vyštudovala anglický a švédsky jazyk na Univerzite Komenského v Bratislave. V súčasnosti žije s priateľom a synom v Bratislave. Jej druhý román Dovoľ mi všetko vyšiel vo vydavateľstve Elist, ktoré vzniklo v minulom roku ako projekt zameraný na podporu pôvodnej slovenskej tvorby.