V 40. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. októbra 2017, si môžete prečítať:

* Kto získal Grand Prix na XXV. ročníku medzinárodného festivalu horských filmov v Poprade?

* Aké konferencie sa konajú 19. a 20. októbra v Poprade?

* Prečo treba zošliapavať prázdne obaly?

* Kto zvíťazil na Festival Cupe v boulderingu v Poprade?

* Postup kamzíkov v pohári, dve prehry v lige,

* Výsledky všetkých futbalových, hokejových a basketbalových kategórií od juniorov až po mladších žiakov a ďalšie.

Súťažte o vstupenky na muzikál Na skle maľované!

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Seniori s poetickou dušou

Okresná organizácia Jednoty dôchodcov na Slovensku so sídlom v Poprade bola poverená Krajskou organizáciou JDS zorganizovať krajskú súťaž v prednese poézie, prózy a vlastnej tvorby seniorov.
Súťaž sa konala vo štvrtok 28. septembra v priestoroch Podtatranskej knižnice v Poprade. Cestu k umeleckému slovu si našlo v ten deň desať recitátorov.
V kategórii próza sa najvyššie umiestnila Anna Kopčáková zo Starej Ľubovne, na druhom mieste skončila Marta Pavliščíková z Prešova a tretie miesto obsadila Helena Marcinová z Bardejova. V kategórii poézia porotu najviac očarila Popradčanka Ľudmila Netíková, druhá skončila Eva Arvayová zo Sabinova a tretiu priečku obsadila Anna Bandurčinová zo Sniny. V kategórii vlastná tvorba cena nebola udelená, nakoľko sa do tejto kategórie prihlásila iba jedna súťažiaca.
Víťazi z každej kategórie postúpili na celoslovenskú súťaž v prednese do Revúcej.