Noviny Poprad č. 39 zo dňa 11. 10. 2017, ročník XXVIII

Dnes je piatok, 20. 10. 2017 | meniny má Vendelín

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 40. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. októbra 2017, si môžete prečítať:

* Prinášame zoznam kandidátov na predsedu PSK a poslancov Zastupiteľstva PSK

* Kto získal Grand Prix na XXV. ročníku medzinárodného festivalu horských filmov v Poprade?

* Ktorá škola bude mať novú telocvičňu?

* Aká bola konferencia Vzdelávame pre budúcnosť?

* Aké najnovšie miniinvazívne operácie u detí zaviedla popradská nemocnica?

* Aké konferencie sa konajú 19. a 20. októbra v Poprade?

* Prečo treba zošliapavať prázdne obaly?

* Kto zvíťazil na Festival Cupe v boulderingu v Poprade?

* Postup kamzíkov v pohári, dve prehry v lige,

* Výsledky všetkých futbalových, hokejových a basketbalových kategórií od juniorov až po mladších žiakov a ďalšie.

Súťažte o vstupenky na muzikál Na skle maľované!

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Otvorili druhú predajňu a podporili žiakov jednej zo škôl

Sieť predajní spoločnosti Lidl na Slovensku sa rozrástla na 128, v posledný septembrový pondelok otvoril diskontný reťazec svoju druhú filiálku v Poprade.
Filiálka, ktorá sa nachádza na Štefánikovej ulici, má rozlohu predajnej plochy viac ako 1 200 m2. Pre nakupujúcich je pripravených 92 parkovacích miest, z toho 2 sú vyhradené pre telesne postihnutých a rovnako 2 pre rodičov s deťmi. Výstavba predajne trvala päť mesiacov.
„Som veľmi rád, že v Poprade máme odteraz dve predajne. Chcel by som sa poďakovať zástupcom mesta Poprad za príkladnú spoluprácu a verím, že pre zákazníkov bude nakupovanie v novej predajni príjemné, rýchle a pohodlné,“ uviedol Róbert Flachbart, obchodný riaditeľ spoločnosti Lidl Slovenská republika.
Pri príležitosti otvorenia novej predajne podporil obchodný reťazec žiakov ZŠ s MŠ na Francisiho ul. v Poprade. Za každý nákup v hodnote aspoň 10 € v prvý deň predaja venoval 50 centov na športové a pedagogické pomôcky pre túto základnú školu. „Sme veľmi radi, že Lidl podporil našu základnú školu. Práve budujeme novú telocvičňu, ktorú čoskoro uvedieme do prevádzky. Tešíme sa preto zo športového vybavenia, ktoré bude slúžiť našim žiakom na hodinách telesnej výchovy, ale aj počas mimoškolských aktivít,“ uviedol Miroslav Jagáč, riaditeľ ZŠ.
Na slávnostnom otvorení novej predajne sa zúčastnil aj primátor Popradu Jozef Švagerko, ktorý povedal: „Veľmi sa teším, že Lidl prinesie nové nápady, nové riešenia, čo sa týka nákupov a tiež ďakujem za zmysluplnú myšlienku podpory žiakov ZŠ Francisciho.“
Lidl na Slovensku v 128 predajniach, troch logistických centrách a v centrále zamestnáva viac ako 4000 ľudí. Diskont v priebehu ostatných dvanástich mesiacov zvýšil mzdy zamestnancov predajní a skladov logistických centier celkovo o štvrtinu, nástupné platy narástli dokonca až o 28 perc. Priemerný mesačný plat na pozícii predavač -ka / pokladník - čka je v Lidli 771 €, približne o dve pätiny viac v porovnaní s trhovým priemerom v maloobchode podľa portálu platy.sk.