Noviny Poprad č. 47 zo dňa 6. 12. 2017, ročník XXVIII

Dnes je pondelok, 11. 12. 2017 | meniny má Hilda

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 47. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 6. decembra 2017, si môžete prečítať:

* V akej finančnej kondícii je mesto Poprad?

* Aký je program decembrového mestského zastupiteľstva?

* O čom hovorili zástupcovia spoločenstiev vlastníkov bytov s vedením mesta?

* O čom bude správa o mládeži v meste Poprad?

* Aké jubileum oslávil folklórny súbor Vagonár a DFS Letnička?

* Aký bude program XV. tradičného vianočného jarmoku?

* Kto bol najúspešnejší v technickej olympiáde?

* Kamzíci zdolali Detvu v Liptovskom Mikuláši

* Popradským basketbalistkám Čajky uleteli a ďalšie.

V športe prinášame aj aktuálne výsledky žiackych, dorasteneckých a ďalších kategórií vo futbale, hokeji, basketbale, ako aj správy z ďalších športov.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Deň Prešovského kraja aj v Poprade

Kultúrne ustanovizne patriace pod Prešovský samosprávny kraj (PSK) usporiadajú pri príležitosti 5. októbra - Dňa PSK viacero programov a aktivít.
V Tatranskej galérii v Poprade bude možné pozrieť si v tento deň od 9. do 17. hod. aktuálne výstavy – Odkryté hodnoty app a Robert Vano Memories. Od 10. do 12. hod. budú workshopy určené žiakom materských, základných a stredných škôl inšpirované aktuálnou výstavou Zátišie ako dialóg a stálou expozíciou Odkryté hodnoty app pod vedením galerijného pedagóga. O 11. a 15.30 hod. bude v Art klube TG premietnutý krátky archívny dokument Vlaky a rušne vo Vysokých Tatrách. Vstup do galérie bude bezplatný.
V Podtatranskej knižnici v Poprade bude počas 5. októbra – Dňa PSK bezplatný zápis do knižnice, obnova členstva na ďalší rok a odpustené poplatky za upomínanie, neskoré predĺženie a prekročenie výpožičnej lehoty vo všetkých oddeleniach a pobočkách knižnice. Pre školy je pripravená prezentácia Vitajte v Prešovskom kraji!
V Podtatranskom múzeu – pobočke v Spišskej Sobote 5. októbra o 14. hod. predstavia víťazné modely projektu Micro-panoráma Poprad. Návštevníci si ich budú môcť pozrieť až do konca októbra. V projekte sú vytvorené architektonické dominanty mesta Poprad zo stavebnice Lego.
Deň PSK sa koná už desiatykrát. 5. októbra od 10. do 17. hod. bude otvorený aj samotný Úrad PSK v Prešove s bohatým programom. Viac na www.po-kraj.sk