Noviny Poprad č. 47 zo dňa 6. 12. 2017, ročník XXVIII

Dnes je streda, 13. 12. 2017 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. decembra 2017, si môžete prečítať:

* Aký rozpočet schválili poslanci popradského mestského zastupiteľstva a aké ďalšie záležitosti prerokovali?

* Ktorá škola vyzdobila najkrajší vianočný stromček?

* V akom čase bude parkovanie v meste zadarmo?

* Aké obrazy vystavuje majster Ondrej Ivan vo Veľkej?

* Kto bol ocenený v súťaži o dažďovú záhradku?

* Aký bol XV. tradičný vianočný jarmok a Príchod Mikuláša?

* Aké investície pripravuje na budúci rok Popradská energetická spoločnosť?

* Aké výsledky zaznamenali popradskí hokejisti, basketbalistky, účastníci Žiackej ligy mesta Poprad a športovci vo viacerých ďalších športových súťažiach?

V ČÍSLE NÁJDETE AJ SÚŤAŽ O KNIHY!

V športe prinášame aj aktuálne výsledky žiackych, dorasteneckých a ďalších kategórií vo futbale, hokeji, basketbale, ako aj správy z ďalších športov.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Týždeň s mestskou políciou

• V STREDU 27. septembra sa na úradovňu MsP Poprad dostavil občan, ktorý odovzdal nájdený mobilný telefón. Nájdenú vec prijal pracovník stálej služby, ktorému sa následne podarilo spojiť s majiteľkou tohto telefónu a tento bol majiteľke z Levíc odovzdaný.
• V TEN istý deň popoludní požiadala o pomoc mestskú políciu 40-ročná žena z Popradu, ktorá tvrdila, že na Ulici L. Svobodu pri garážach bývalej Telekomunikačnej budovy, našla uzamknutý bicykel, ktorý jej bol odcudzený neznámou osobou asi pred 3 mesiacmi. Hliadka MsP Poprad zistila, že bicykel si na mieste uzamkol 16-ročný mladík z Popradu. Hliadke tvrdil, že vlastníkom tohto bicykla je on už 4 roky, kedy si ho kúpil vo Veľkej Británii. Verziu chlapca potvrdili aj zdokladovali jeho rodičia. Oznamovateľka nakoniec uznala, že to nie je bicykel, ktorý jej bol odcudzený a všetko sa vysvetlilo.
• V PIATOK 29. septembra podvečer hliadky MsP Poprad spoločne s hliadkami PZ zasahovali vo vestibule železničnej stanice, kde dochádzalo k vzájomnému fyzickému napádaniu viacerých osôb. Situácia spoločnými silami zúčastnených policajných zložiek bola upokojená. 56-ročný poškodený muž z obce Valkovňa sa rozhodol, že oznámenie na troch podozrivých mužov z obcí Spišské Bystré a Huncovce podávať nebude.
• V TEN istý deň večer prijala mestská polícia oznam ohľadom muža idúceho po krajnici cesty od nemocnice smerom na Hozelec a oblečeného iba v župane. Hliadkou zistený muž, ktorý pôsobil zmätene, bol nakoniec za asistencie manželky prevezený do Nemocnice Poprad, odkiaľ bol sanitkou transportovaný do nemocnice v Levoči.