Noviny Poprad č. 39 zo dňa 11. 10. 2017, ročník XXVIII

Dnes je piatok, 20. 10. 2017 | meniny má Vendelín

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 40. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. októbra 2017, si môžete prečítať:

* Prinášame zoznam kandidátov na predsedu PSK a poslancov Zastupiteľstva PSK

* Kto získal Grand Prix na XXV. ročníku medzinárodného festivalu horských filmov v Poprade?

* Ktorá škola bude mať novú telocvičňu?

* Aká bola konferencia Vzdelávame pre budúcnosť?

* Aké najnovšie miniinvazívne operácie u detí zaviedla popradská nemocnica?

* Aké konferencie sa konajú 19. a 20. októbra v Poprade?

* Prečo treba zošliapavať prázdne obaly?

* Kto zvíťazil na Festival Cupe v boulderingu v Poprade?

* Postup kamzíkov v pohári, dve prehry v lige,

* Výsledky všetkých futbalových, hokejových a basketbalových kategórií od juniorov až po mladších žiakov a ďalšie.

Súťažte o vstupenky na muzikál Na skle maľované!

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Týždeň s mestskou políciou

• V STREDU 27. septembra sa na úradovňu MsP Poprad dostavil občan, ktorý odovzdal nájdený mobilný telefón. Nájdenú vec prijal pracovník stálej služby, ktorému sa následne podarilo spojiť s majiteľkou tohto telefónu a tento bol majiteľke z Levíc odovzdaný.
• V TEN istý deň popoludní požiadala o pomoc mestskú políciu 40-ročná žena z Popradu, ktorá tvrdila, že na Ulici L. Svobodu pri garážach bývalej Telekomunikačnej budovy, našla uzamknutý bicykel, ktorý jej bol odcudzený neznámou osobou asi pred 3 mesiacmi. Hliadka MsP Poprad zistila, že bicykel si na mieste uzamkol 16-ročný mladík z Popradu. Hliadke tvrdil, že vlastníkom tohto bicykla je on už 4 roky, kedy si ho kúpil vo Veľkej Británii. Verziu chlapca potvrdili aj zdokladovali jeho rodičia. Oznamovateľka nakoniec uznala, že to nie je bicykel, ktorý jej bol odcudzený a všetko sa vysvetlilo.
• V PIATOK 29. septembra podvečer hliadky MsP Poprad spoločne s hliadkami PZ zasahovali vo vestibule železničnej stanice, kde dochádzalo k vzájomnému fyzickému napádaniu viacerých osôb. Situácia spoločnými silami zúčastnených policajných zložiek bola upokojená. 56-ročný poškodený muž z obce Valkovňa sa rozhodol, že oznámenie na troch podozrivých mužov z obcí Spišské Bystré a Huncovce podávať nebude.
• V TEN istý deň večer prijala mestská polícia oznam ohľadom muža idúceho po krajnici cesty od nemocnice smerom na Hozelec a oblečeného iba v župane. Hliadkou zistený muž, ktorý pôsobil zmätene, bol nakoniec za asistencie manželky prevezený do Nemocnice Poprad, odkiaľ bol sanitkou transportovaný do nemocnice v Levoči.