Noviny Poprad č. 39 zo dňa 11. 10. 2017, ročník XXVIII

Dnes je piatok, 20. 10. 2017 | meniny má Vendelín

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 40. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. októbra 2017, si môžete prečítať:

* Prinášame zoznam kandidátov na predsedu PSK a poslancov Zastupiteľstva PSK

* Kto získal Grand Prix na XXV. ročníku medzinárodného festivalu horských filmov v Poprade?

* Ktorá škola bude mať novú telocvičňu?

* Aká bola konferencia Vzdelávame pre budúcnosť?

* Aké najnovšie miniinvazívne operácie u detí zaviedla popradská nemocnica?

* Aké konferencie sa konajú 19. a 20. októbra v Poprade?

* Prečo treba zošliapavať prázdne obaly?

* Kto zvíťazil na Festival Cupe v boulderingu v Poprade?

* Postup kamzíkov v pohári, dve prehry v lige,

* Výsledky všetkých futbalových, hokejových a basketbalových kategórií od juniorov až po mladších žiakov a ďalšie.

Súťažte o vstupenky na muzikál Na skle maľované!

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Časopis Strapček obhájil prvenstvo

Minulý týždeň v stredu sa na pôde Podtatranskej knižnice v Poprade konal tretí ročník súťaže školských časopisov základných škôl z Prešovského a Košického kraja pod názvom Podtatranský školák.
„Uplynulo desať rokov, odkedy Podtatranská knižnica vyhlásila prvý ročník súťaže školských časopisov pre stredné a základné školy. Keďže stredoškolské časopisy dosahovali väčšie úspechy, tak sme sa rozhodli základné školy odčleniť a urobiť pre ne samostatnú súťaž. Tento rok sa do súťaže prihlásilo 24 školských časopisov,“ uviedla riaditeľka Podtatranskej knižnice v Poprade Anna Balejová. „Teší nás, že stále majú žiaci záujem tvoriť a písať. Veľa fotia a to je plus. Chválim tiež priestor pre vlastnú tvorbu žiakov. Mínusom je, že deti nešetria našu prírodu a na stranách majú veľmi veľa bieleho miesta,“ rozdávala rady členka poroty a novinárka Adriána Hudecová. „Povzbudzujem deti k tomu, aby sa nebáli vyjadriť svoj názor aj k veciam kritickým. Radím im, aby boli kreatívni a je super, ak na titulkách majú vlastné ilustrácie,“ dodala študentka Laura Špaková, ktorá sedela v porote ako šéfredaktorka stredoškolského časopisu Stretnutia z kežmarského gymnázia.
Prvenstvo obhájil po roku časopis Strapček zo ZŠ Nová Ľubovňa. „Minulý rok sme dosiahli veľký úspech, ale povedali sme si, že nezaspíme na vavrínoch a stále sa chceme zlepšovať. Každý v redakčnej rade podal pomocnú ruku a to všetko prispelo k tomu, že sme opäť vyhrali. Zapisujeme si každú poznámku z vyjadrenia poroty, pretože každá rada pomáha aj nášmu časopisu,“ prezradila členka redakčnej rady časopisu Strapček Alexandra Chamilová. Na druhom mieste sa umiestnil časopis Ámosáčik zo ZŠ Komenského v Bardejove, tretí skončil časopis Ratolesť zo ZŠ sv. Cyrila a Metoda v Košiciach.
Porota v tomto roku udelila aj tri mimoriadne ceny. Objavom roka sa stal časopis K2 zo ZŠ Krosnianska v Košiciach, skokanom roka je časopis Krivý Jany zo ZŠ s MŠ Krivany a titulka roka zdobí časopis Ratolesť z Košíc.