Noviny Poprad č. 47 zo dňa 6. 12. 2017, ročník XXVIII

Dnes je pondelok, 11. 12. 2017 | meniny má Hilda

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 47. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 6. decembra 2017, si môžete prečítať:

* V akej finančnej kondícii je mesto Poprad?

* Aký je program decembrového mestského zastupiteľstva?

* O čom hovorili zástupcovia spoločenstiev vlastníkov bytov s vedením mesta?

* O čom bude správa o mládeži v meste Poprad?

* Aké jubileum oslávil folklórny súbor Vagonár a DFS Letnička?

* Aký bude program XV. tradičného vianočného jarmoku?

* Kto bol najúspešnejší v technickej olympiáde?

* Kamzíci zdolali Detvu v Liptovskom Mikuláši

* Popradským basketbalistkám Čajky uleteli a ďalšie.

V športe prinášame aj aktuálne výsledky žiackych, dorasteneckých a ďalších kategórií vo futbale, hokeji, basketbale, ako aj správy z ďalších športov.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Na svete je nová kniha básní Vlada Vaľka

V Artklube Tatranskej galérie bol minulý piatok večer krst novej zbierky básní Lávky. Autor Vlado Vaľko urobil pri príležitosti svojej šestdesiatky výber svojich básní, ale aj noviniek.
Bola to aj príležitosť zahrnúť do novej knihy osobnejšie kúsky, ktoré by sa už do žiadnej knižky nedostali. Na najbližších desať rokov má V. Vaľko v pláne každý rok vydať ďalšiu knihu. Nebude to vždy len poézia. Má už pripravený príbeh z Tatier o deťoch, ktoré strácajú cit k prírode a nevážia si ju, nasledovať bude veršovaný atlas húb. Vvznikol, keď bol na hubách, ale neboli, tak si ich vymyslel vo veršoch a v ďalšej knihe to budú veselé príbehy z autorovho života.
Šesťdesiat básní usporiadaných do 4 kapitol pod názvom Lávky hovorí aj o tom, že z našich dedín sa už lávky strácajú, aj keď mali veľký význam v susedských vzťahoch. Ich drevené - prírodné čaro sa vytráca. Predtým udržiavali vzťahy. Viedli nás k susedom, do krčiem, k našim láskam a kamkoľvek...
Ten, kto si knihu prečíta, pochopí, že je na niektorých miestach osobnejšia. Niekde sú odkazy pre jednotlivcov, pre skupiny, ale aj pre ľudstvo.
Autor na krste knihy Lávky odrecitoval niekoľko svojich básní, pridala sa i talentovaná popradská študentka Linda Gallová, program spevom obohatila Monika Piekielnická a Vincent Jaš. Knihu pokrstil akademický maliar Marián Čižmárik a Vincent Jaš „prírodou“ - listami, hlinou a modrou oblohou (farbou z tuby).