Noviny Poprad č. 47 zo dňa 6. 12. 2017, ročník XXVIII

Dnes je streda, 13. 12. 2017 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. decembra 2017, si môžete prečítať:

* Aký rozpočet schválili poslanci popradského mestského zastupiteľstva a aké ďalšie záležitosti prerokovali?

* Ktorá škola vyzdobila najkrajší vianočný stromček?

* V akom čase bude parkovanie v meste zadarmo?

* Aké obrazy vystavuje majster Ondrej Ivan vo Veľkej?

* Kto bol ocenený v súťaži o dažďovú záhradku?

* Aký bol XV. tradičný vianočný jarmok a Príchod Mikuláša?

* Aké investície pripravuje na budúci rok Popradská energetická spoločnosť?

* Aké výsledky zaznamenali popradskí hokejisti, basketbalistky, účastníci Žiackej ligy mesta Poprad a športovci vo viacerých ďalších športových súťažiach?

V ČÍSLE NÁJDETE AJ SÚŤAŽ O KNIHY!

V športe prinášame aj aktuálne výsledky žiackych, dorasteneckých a ďalších kategórií vo futbale, hokeji, basketbale, ako aj správy z ďalších športov.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Pripomenuli si Európsky deň jazykov

Informačné centrum Europe Direct Poprad aj tento rok zorganizovalo jazykovú súťaž pri príležitosti Európskeho dňa jazykov, tentokrát v utorok 26. septembra v priestoroch ZŠ s MŠ na Jarnej ulici v Poprade.
Po prezentácii činnosti informačného centra a význame jazykovej gramotnosti v Európe sa žiaci prvého i druhého stupňa pustili do jazykových testov, ktorých výsledkom bola vyplnená tajnička. Tí najrýchlejší a najpresnejší získali vecné ceny. Tento rok sa na podujatí vystriedalo približne 200 detí (na foto).
Európsky deň jazykov si pripomínajú aj ďalšie popradské školy. V ZŠ s MŠ Dostojevského pripravili deti pod vedením učiteľov cudzích jazykov a slovenského jazyka pre svojich spolužiakov rôzne aktivity zamerané na viaceré európske jazyky. Žiaci sa zoznámili aj so starými formami jazyka a písma, napríklad so starou angličtinou, pozreli si scénky v anglickom jazyku a v cudzích jazykoch si zaspievali aj pesničky. Pedagógovia nezabudli ani na slovenský jazyk a pripomenuli si tvorcu spisovnej slovenčiny Ľudovíta Štúra.