Noviny Poprad č. 39 zo dňa 11. 10. 2017, ročník XXVIII

Dnes je piatok, 20. 10. 2017 | meniny má Vendelín

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 40. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. októbra 2017, si môžete prečítať:

* Prinášame zoznam kandidátov na predsedu PSK a poslancov Zastupiteľstva PSK

* Kto získal Grand Prix na XXV. ročníku medzinárodného festivalu horských filmov v Poprade?

* Ktorá škola bude mať novú telocvičňu?

* Aká bola konferencia Vzdelávame pre budúcnosť?

* Aké najnovšie miniinvazívne operácie u detí zaviedla popradská nemocnica?

* Aké konferencie sa konajú 19. a 20. októbra v Poprade?

* Prečo treba zošliapavať prázdne obaly?

* Kto zvíťazil na Festival Cupe v boulderingu v Poprade?

* Postup kamzíkov v pohári, dve prehry v lige,

* Výsledky všetkých futbalových, hokejových a basketbalových kategórií od juniorov až po mladších žiakov a ďalšie.

Súťažte o vstupenky na muzikál Na skle maľované!

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

• PRVÉ zasadanie okrskových volebných komisií pre voľby do orgánov samosprávnych krajov v meste Poprad v roku 2017 sa uskutoční v pondelok 9. októbra o 15. hod. vo veľkej zasadačke MsÚ. Do 10. októbra bude do každej domácnosti doručené oznámenie o čase a mieste konania volieb.
• BEZPLATNÁ mediačná poradňa pre Popradčanov bude otvorená vo štvrtok 5. októbra od 14. do 16. hod. v miestnosti na prízemí Mestského úradu v Poprade.
• DO 6. októbra budú veľkoobjemové kontajnery na jesenné upratovanie umiestnené na obvyklých miestach vo Veľkej a na Kvetnici, od 6. do 13. októbra budú na sídliskách Juh I a II a v Spišskej Sobote.
• SLÁVNOSTNÉ služby Božie pri príležitosti 500. výročia reformácie sa uskutočnia 8. októbra o 10.15 hod. v evanjelickom kostole a.v. v Novom Smokovci. Cirkevný zbor ECAV Vysoké Tatry si zároveň pripomenie 130. výročia kostola v Novom Smokovci a 10. výročie dokončenia Zborového domu „Eben- -Ézer“.
• PRE VEĽKÝ záujem bude divadelné predstavenie Klamstvo uvedené v Poprade dvakrát. Pridané bolo druhé predstavenie, a to v nedeľu 29. októbra o 19. hod. v Dome kultúry v Poprade. Prvé bude v sobotu 28. októbra o 19. hod. V tejto divadelnej komédii účinkujú E. Vášáryová, M. Kňažko, G. Škrabáková a P. Šimun.
• ŽELEZNICE SR vykonávajú od 2. do 6. októbra 2017 v čase od 8. do 14. hod. na trati TEŽ v úseku Vyšné Hágy - Štrbské Pleso plánovanú údržbu trakčného vedenia a zároveň výluku využijú na opravné a udržiavacie práce. Počas výluky je vlaková doprava v tomto úseku zrušená a tatranské električky nahradia autobusy.
• POŽIAR strechy na budove bývalých kúpeľov v Štôle vypukol vo štvrtok 28. septembra. Nič mimoriadne sa tam nestalo. Trojposchodová budova bola prázdna, určená na asanáciu, pri požiari sa nikto nezranil. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.
• V UTOROK 10. októbra sa môžu podnikatelia zapojiť do Dňa súkromného podnikania zaujímavou ponukou pre zákazníkov. Viac informácií na www.denpodnikania.sk
• POPULÁRNA slovenská kapela Desmod bude koncertovať v Grand hoteli Kempinski na Štrbskom Plese v sobotu 14. októbra.