Noviny Poprad č. 47 zo dňa 6. 12. 2017, ročník XXVIII

Dnes je pondelok, 11. 12. 2017 | meniny má Hilda

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 47. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 6. decembra 2017, si môžete prečítať:

* V akej finančnej kondícii je mesto Poprad?

* Aký je program decembrového mestského zastupiteľstva?

* O čom hovorili zástupcovia spoločenstiev vlastníkov bytov s vedením mesta?

* O čom bude správa o mládeži v meste Poprad?

* Aké jubileum oslávil folklórny súbor Vagonár a DFS Letnička?

* Aký bude program XV. tradičného vianočného jarmoku?

* Kto bol najúspešnejší v technickej olympiáde?

* Kamzíci zdolali Detvu v Liptovskom Mikuláši

* Popradským basketbalistkám Čajky uleteli a ďalšie.

V športe prinášame aj aktuálne výsledky žiackych, dorasteneckých a ďalších kategórií vo futbale, hokeji, basketbale, ako aj správy z ďalších športov.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

V Poprade sa skončili tohtoročné veľkoplošné opravy ciest

Správa mestských komunikácií (SMK) v Poprade zavŕšila tohtoročné veľkoplošné opravy mestských komunikácií a chodníkov. Nové asfaltové koberce dostalo v roku 2017 spolu 11 200 m2 chodníkov a 2 150 m2 mestských ciest.
Veľkoplošné opravy realizovala od augusta spoločnosť STRABAG, ktorá bola úspešná vo verejnom obstarávaní. Cena diela predstavuje sumu 178 tisíc eur. „V snahe zabezpečiť čo najrýchlejší a zároveň plynulý priebeh asfaltovania sme už v júni začali s odstraňovaním starých, poškodených najmä liatych asfaltov, ktoré boli následne nahradené novými povrchmi,“ uviedol riaditeľ SMK Peter Fabian. Výber chodníkov a komunikácií bol vypracovaný SMK Poprad na základe požiadaviek a podnetov občanov a schválený vedením mesta. „Opravované úseky boli na sídliskách JUH a Západ, v Matejovciach, v centre Popradu, v Spišskej Sobote či vo Veľkej. Ďalšie kilometre opravených povrchov nadväzujú na minuloročný rekordný rozsah veľkoplošných opráv mestských komunikácií a chodníkov, keď sa podarilo opraviť viac ako 16 tisíc m2 chodníkov a ďalších 407 m ciest,“ uviedol primátor Popradu Jozef Švagerko. Okrem veľkoplošných opráv vykonáva SMK ďalšiu bežnú údržbu komunikácií - aktuálne prebieha oprava schodov na Šoltésovej ulici na sídlisku Juh III, opravu absolvovali aj schody pri evanjelickom kostole v centre Popradu, prebieha tiež obnova vodorovného dopravného značenia.