Noviny Poprad č. 32 zo dňa 21. 8. 2019, ročník XXX

Dnes je pondelok, 26. 8. 2019 | meniny má Samuel

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 32. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 21. augusta 2019 si môžete prečítať:

* Ako oslavujú hasiči svoje výročia?

* Kde budeme spomínať na SNP?

* Prečo treba budúcich škôlkárov na nové zážitky pripraviť?

* Čo prinesie začiatok nového školského roka?

* S čím sa pri každodennej službe občanom stretávajú pracovníci červeného kríža?

* Je úroda pod Tatrami kvalitná?

* Aká bude rozlúčka s hokejovou legendou?

* Kto, s kým a kedy na Tatranskom pohári?

* Ako sa darilo futbalistom, či futbalistkám?

* Ktorým dielam v múzeu vdýchli nový život? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj novú súťaž o knihu popradskej autorky Gréty Fábryovej, Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

POZOR: Redakcia novín Poprad oznamuje čitateľom, že v stredu 28. augusta noviny Poprad nevyjdú. Dôvodom je štátny sviatok Výročie SNP, ktorý bude vo štvrtok 29. augusta. Najbližšie vyjdú ako dvojčíslo v stredu 4. septembra 2019.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

V denných centrách mladnú - majú plno aktivít

Hodnotiace členské schôdze v denných centrách mesta Poprad sa začali v pondelok 4. februára v najmladšom DC na sídlisku Juh. Otvorili ho iba v júni 2017.
O žiadanosti tohto DC, sídliaceho na prízemí polyfunkčnej budovy na Ul. L. Svobodu, svedčí značný záujem o členstvo. Súčasná predsedníčka Erika Rusiňáková konštatovala, že kým začiatkom minulého roka mali 80 členov, dnes je ich 130 a denne prichádzajú ďalší občania, ktorí chcú navštevovať DC Juh. Členovia sú mimoriadne aktívni, chcú sa hlavne hýbať, preto je veľký záujem najmä o športové aktivity. Samozrejme i o ďalšie, ktoré predsedníčka predstavila v správe o činnosti: „Boli sme na výlete na Orave, na Hrebienku, na Kvetnici, zúčastňovali sme sa na tanečnom krúžku, boli sme na kúpeľnom pobyte, ktorý zabezpečilo mesto, mnohí chodia spoločne na walking s paličkami, usporiadali sme vedomostné kvízy, zúčastnili sme sa na súťaži v petangu, prednese poézie a prózy, mali sme rôzne prednášky a ďalšie. Bez podpory mesta by sme však nemohli mať také bohaté aktivity, za čo vedeniu samosprávy ďakujeme.“ Čiperní seniori sa môžu pochváliť aj zberom papiera, čo DC využíva na získanie toaletných potrieb a zberom plastových vrchnáčikov pre choré deti.
Hodnotiacu schôdzu pozdravila vedúca sociálneho odboru MsÚ Petra Závacká, ktorá dôchodcov potešila dobrými správami. Mesto totiž tohto roku plánuje vyslať na pobyt do kúpeľov dvojnásobný počet členov DC, na jar im sprístupní fitpark na Francisciho ul. a pracovníčky sociálneho odboru ešte zintenzívnia poskytovanie individuálneho poradenstva v sociálnych otázkach.
Najbližšie sa 7. februára stretnú na svojej schôdzi členovia DC Matejovce, 12. februára DC kresťanských seniorov a 20. februára DC Xenón. V marci budú hodnotiace schôdze 4. v DC Veľká, 6. v DC Limba, 13. v DC Spišská Sobota a 18. marca v DC Stráže.