Noviny Poprad č. 39 zo dňa 11. 10. 2017, ročník XXVIII

Dnes je piatok, 20. 10. 2017 | meniny má Vendelín

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 40. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. októbra 2017, si môžete prečítať:

* Prinášame zoznam kandidátov na predsedu PSK a poslancov Zastupiteľstva PSK

* Kto získal Grand Prix na XXV. ročníku medzinárodného festivalu horských filmov v Poprade?

* Ktorá škola bude mať novú telocvičňu?

* Aká bola konferencia Vzdelávame pre budúcnosť?

* Aké najnovšie miniinvazívne operácie u detí zaviedla popradská nemocnica?

* Aké konferencie sa konajú 19. a 20. októbra v Poprade?

* Prečo treba zošliapavať prázdne obaly?

* Kto zvíťazil na Festival Cupe v boulderingu v Poprade?

* Postup kamzíkov v pohári, dve prehry v lige,

* Výsledky všetkých futbalových, hokejových a basketbalových kategórií od juniorov až po mladších žiakov a ďalšie.

Súťažte o vstupenky na muzikál Na skle maľované!

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Modernizáciou dosiahla popradská železničná stanica európsku úroveň

Uprostred minulého týždňa bola ukončená rekonštrukcia železničnej stanice Poprad - prestupná hala Tatranských elektrických železníc. Celý projekt modernizácie popradskej železničnej stanice sa tým dostal do finále a prinesie zvýšenie kultúry cestovania a európsku úroveň stanice.
„Tretia etapa modernizácie a obnovy popradskej stanice sa začala v januári 2016. Išlo o komplexnú rekonštrukciu reštauračných priestorov, prestupovej haly a nástupiska TEŽ - výmenu opotrebovaného opláštenia, obnovu vonkajšieho a vnútorného podhľadu, osvetlenia a podláh, očistenie a obnovu strešnej krytiny, obnovu náterov oceľovej konštrukcie a zvodov dažďovej vody. Pribudli nové vchodové dvere a asfalt na nástupištiach TEŽ. Rekonštrukcia sa dotkla aj rozvodov plynu, rekonštrukcie kotolne, pribudol nový kamerový systém, požiarna signalizácia aj rozhlas, nové dlažby, omietky, zateplenie a fasáda,“ informovala Ivana Popluhárová zo Železníc SR. K problému, že veľa obyvateľov mestských častí Veľká a Spišská Sobota využíva električkový nadjazd ako peší priechod, hoci je to zakázané, podotkla: „Prestupová hala TEŽ nebola plánovaná ako prístupová cesta, t.j. chodník pre peších obyvateľov častí mesta Veľká a Spišská Sobota a je to označené zákazom prechodu. Pre obyvateľov týchto častí mesta na prechod cez trať slúži tzv. velický most na žilinskom zhlaví a podchod pre peších zo Spišskej Soboty na košickom zhlaví.“
Tretia etapa rekonštrukcie popradskej železničnej stanice stála takmer 3 milióny 675 tisíc eur a realizovala ju firma TEXO Partner Bratislava. Prvé dve etapy rekonštrukcie a modernizácie boli realizované v rokoch 2006- 2010. V prvej bolo investovaných takmer 29 miliónov eur a v druhej viac ako 5 miliónov eur.