Noviny Poprad č. 47 zo dňa 6. 12. 2017, ročník XXVIII

Dnes je streda, 13. 12. 2017 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. decembra 2017, si môžete prečítať:

* Aký rozpočet schválili poslanci popradského mestského zastupiteľstva a aké ďalšie záležitosti prerokovali?

* Ktorá škola vyzdobila najkrajší vianočný stromček?

* V akom čase bude parkovanie v meste zadarmo?

* Aké obrazy vystavuje majster Ondrej Ivan vo Veľkej?

* Kto bol ocenený v súťaži o dažďovú záhradku?

* Aký bol XV. tradičný vianočný jarmok a Príchod Mikuláša?

* Aké investície pripravuje na budúci rok Popradská energetická spoločnosť?

* Aké výsledky zaznamenali popradskí hokejisti, basketbalistky, účastníci Žiackej ligy mesta Poprad a športovci vo viacerých ďalších športových súťažiach?

V ČÍSLE NÁJDETE AJ SÚŤAŽ O KNIHY!

V športe prinášame aj aktuálne výsledky žiackych, dorasteneckých a ďalších kategórií vo futbale, hokeji, basketbale, ako aj správy z ďalších športov.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Modernizáciou dosiahla popradská železničná stanica európsku úroveň

Uprostred minulého týždňa bola ukončená rekonštrukcia železničnej stanice Poprad - prestupná hala Tatranských elektrických železníc. Celý projekt modernizácie popradskej železničnej stanice sa tým dostal do finále a prinesie zvýšenie kultúry cestovania a európsku úroveň stanice.
„Tretia etapa modernizácie a obnovy popradskej stanice sa začala v januári 2016. Išlo o komplexnú rekonštrukciu reštauračných priestorov, prestupovej haly a nástupiska TEŽ - výmenu opotrebovaného opláštenia, obnovu vonkajšieho a vnútorného podhľadu, osvetlenia a podláh, očistenie a obnovu strešnej krytiny, obnovu náterov oceľovej konštrukcie a zvodov dažďovej vody. Pribudli nové vchodové dvere a asfalt na nástupištiach TEŽ. Rekonštrukcia sa dotkla aj rozvodov plynu, rekonštrukcie kotolne, pribudol nový kamerový systém, požiarna signalizácia aj rozhlas, nové dlažby, omietky, zateplenie a fasáda,“ informovala Ivana Popluhárová zo Železníc SR. K problému, že veľa obyvateľov mestských častí Veľká a Spišská Sobota využíva električkový nadjazd ako peší priechod, hoci je to zakázané, podotkla: „Prestupová hala TEŽ nebola plánovaná ako prístupová cesta, t.j. chodník pre peších obyvateľov častí mesta Veľká a Spišská Sobota a je to označené zákazom prechodu. Pre obyvateľov týchto častí mesta na prechod cez trať slúži tzv. velický most na žilinskom zhlaví a podchod pre peších zo Spišskej Soboty na košickom zhlaví.“
Tretia etapa rekonštrukcie popradskej železničnej stanice stála takmer 3 milióny 675 tisíc eur a realizovala ju firma TEXO Partner Bratislava. Prvé dve etapy rekonštrukcie a modernizácie boli realizované v rokoch 2006- 2010. V prvej bolo investovaných takmer 29 miliónov eur a v druhej viac ako 5 miliónov eur.