Noviny Poprad č. 40 zo dňa 17. 10. 2018, ročník XXIX

Dnes je utorok, 23. 10. 2018 | meniny má Alojzia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 41. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 17. októbra 2018, si môžete prečítať:

* Ktoré výnimočné osobnosti boli ocenené Cenou mesta a Cenou primátora mesta Poprad?

* Ako sa môžu občania Popradu vyjadriť k službám mestskej hromadnej dopravy?

* O čom rokovali poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Ako sa umiestnilo mesto Poprad v rebríčku transparentnosti miest?

* Aké výročie a s kým oslavovalo Gymnázium na Kukučínovej ulici?

* Ako sa pripravuje popradské pohrebiská na nápor návštevníkov?

* O čom je kniha Aká si prekrásna... autorov Michala Liptáka a Jána Mateja?

* Čo oslavovali hokejové legendy v Poprade?

* Ako hrali futbalisti, hokejisti, basketbalistky, volejbalisti a v ďalších športoch?

Vo volebnej kampani sa prezentujú jednotliví kandidáti, ktorí sa uchádzajú o post primátora a postupne aj kandidáti na poslancov mestského zastupiteľstva,ktorí využili možnosť inzercie v novinách Poprad.

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Na Dušičky po novom námestíčku

Popradské cintoríny podliehajú celoročnej údržbe, opravám či potrebným úpravám. O mesiac sú tu Dušičky a očakáva sa nápor návštevníkov zblízka i zďaleka. Tých po novom privíta vo Veľkej aj nové námestíčko, ktoré bolo minulý mesiac dokončené.
„Počas roka sa toho na popradských cintorínoch urobilo veľa. Napríklad, oprava kríža v Matejovciach, okolo ktorého sme urobili malé námestíčko. Plánujeme tam opraviť aj malý domček a v súvislosti s tým aj oplotenie. To však až na budúci rok. V Spišskej Sobote budeme pracovať na oprave bývalej márnice, ktorá je historickou budovou a začneme už v najbližších dňoch. V tejto časti sme opravili a namaľovali časť plota. V Strážach sme mali naplánovanú opravu murovaného oplotenia, ale z finančných dôvodov to zatiaľ nie je možné. Opravujeme tam však betónový múrik, ktorý delí hrobky od bežných hrobových miest,“ priblížil konateľ Pohrebno – cintorínskych služieb Poprad František Švirloch a dodal: „Vo Veľkej sa toho urobilo najviac, ale tento cintorín bol najzanedbanejší zo všetkých. Konečne sme dokončili námestie pred cintorínom, čo som veľmi rád. Trvalo to zhruba mesiac. Chystáme novú - 25 metrov hlbokú studňu a tiež pribudli nové osvetlenia na novovybudovaných chodníkoch. Plánujeme dokončiť rozptylovú lúku, ale postupne. Prioritou sú pre nás pohrebné obrady. Neberieme to tak, že sme to všetko robili len kvôli sviatkom. Cintorín má takto vyzerať celý rok.“