Noviny Poprad č. 40 zo dňa 17. 10. 2018, ročník XXIX

Dnes je utorok, 23. 10. 2018 | meniny má Alojzia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 40. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 17. októbra 2018, si môžete prečítať:

* Ako prebiehajú rekonštrukcie v niektorých popradských školách,

* Prečo odporučia riaditeľské voľno pre deti?

* Mestá Poprad, Zakopane a Vysoké Tatry po pätnástich rokoch obnovili spoluprácu

* Kto sa stal víťazom tohtoročného Medzinárodného festivalu horských filmov?

* Prečo Poprad navštívila komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím?

* Čoho sa týkala konferencia Vzdelávanie pre budúcnosť?

* Aká IT firma otvorila svoju pobočku v Poprade?

* Ako spomína na päťdesiat rokov jestvovania Divadla Commedia jeho principál Vlado Benko?

* Prečo dostali Popradskí orli výprask od Liptákov?

* Ako hrali popradskí hokejisti? a ďalšie.

Súťažte o vstupenky na koncert Piotra Rubika!

Vo volebnej kampani sa prezentujú jednotliví kandidáti, ktorí sa uchádzajú o post primátora a postupne aj kandidáti na poslancov mestského zastupiteľstva,ktorí využili možnosť inzercie v novinách Poprad.

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

• DO 16. októbra bude do každej domácnosti doručené oznámenie o čase a mieste konania volieb do orgánov samosprávy mesta Poprad.
• MIMORIADNU situáciu, ktorá trvala od 22. februára 2018 a spôsobil ju požiar na Staničnej ulici, odvolal primátor mesta Poprad k 24. hod. 21. septembra 2018. Stalo sa tak po splnení úloh a opatrení počas mimoriadnej situácie v súlade so zákonom o civilnej ochrane obyvateľstva v znení neskorších predpisov.
• VEREJNÁ diskusia Globsec City Talks pod názvom Kam kráčaš, Slovensko, 100 rokov demokratickej cesty sa uskutoční vo štvrtok 4. októbra od 17.30 do 19. hod. v Tatranskej galérii. Vstup je zdarma. Hosťami budú Maroš Šefčovič, Oľga Gyarfášová, Róbert Vass a Michal Sýkora.
• V ARTCLUBE Tatranskej galérie v Poprade sa včera do programu zaradila prezentácia fotografického projektu Dvojice/Couples s plánovanou prednáškou Pavla Maria Smejkala.
• VÝSTAVA fotografií členov Klubu Fotografia očami Popradčanov – Vladimíra Hurajta, Milouša Chába, Nikoly Podolinskej, Františka Gomboša, Valenta Kokoruďu, Stanislava Holbusa a Mareka Kopnického bude otvorená od 9. októbra do 30. novembra v Podtatranskej knižnici na sídlisku Západ. Vernisáž sa uskutoční v utorok 9. októbra o 17. hod.
• V OKTÓBRI oslávi Divadlo Commedia Poprad 50. výročie svojho založenia. Pri tejto príležitosti uvedie v divadelnej sále Domu kultúry v Poprade od 21. do 28. októbra Týždeň Divadla Commedia. Diváci budú môcť uvidieť desať najhrávanejších titulov z ich repertoáru.
• KAPELY Tublatanka a Citron štartujú po jedenástich koncertoch v Českej republike 5. októbra slovenskú časť turné Súboj rebelov. V Poprade vystúpia v piatok 12. októbra v Aréne Poprad.
• PREŠOVSKÝ samosprávny kraj prispeje knižniciam vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti na nákup nových kníh spolu 150 tisíc eurami. Na nákup kníh bol stanovený príspevok 0,25 eura na jedného obyvateľa kraja. Podtatranská knižnica v Poprade ako jedna zo 7 knižníc v pôsobnosti PSK dostane 26 tisíc eur.
• NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia.