Noviny Poprad č. 47 zo dňa 5. 12. 2018, ročník XXIX

Dnes je utorok, 11. 12. 2018 | meniny má Hilda

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 12. decembra 2018, si môžete prečítať:

* O čom rokoval primátor Popradu s ministerkou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR?

* Aký je program Tradičného vianočného jarmoku v Poprade?

* Aký zaujímavý projekt realizovali v ZŠ s MŠ na Komenského ulici?

* Aký bol EkoMikuláš v ZŠ na Letnej ulici?

* Čím upúta výstava fotografa Roba Kočana?

* Ako postupuje popradský (f)ITcubator?

* Čo povedala Lucie Bílá na svojom popradskom koncerte?

* Prišli už do Popradu koledníci?

* Čím pomohli záchranné zložky svojmu kolegovi?

* Ako si poradili popradské basketbalistky s ďalším favoritom?

* V čom sa ukázali majstrami kamzíci? a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Obnovené ihriská na Podjavorinskej a Komenského ulici

Občianske združenie Rozvíjame naše mestá, ktorého členmi sú prevádzkovatelia hazardných hier, chce priniesť komunitám vo svojom prostredí osožné aktivity. Preto sa po dohode s mestom Poprad rozhodlo investovať počas piatich rokov pol milióna eur do verejnoprospešných projektov v meste.
Prvým konkrétnym krokom bola rekonštrukcia dvoch detských ihrísk na Juhu III - Podjavorinskej ul. a na sídlisku Západ na Komenského ul. pri bytovom dome Luxor. Obnova bola dokončená v minulých dňoch a dosiahla spolu 100 tisíc eur - 60 tisíc na Juhu a 40 tisíc na Západe. V prípade ihriska na Podjavorinskej ulici ide o výmenu a doplnenie hracích prvkov a o rekonštrukciu dopadovej plochy ihriska, ktoré slúži deťom od 6 do 14 rokov. Novou dominantou je veľký hrad so štyrmi vežami a dvoma šmýkačkami. Hracia plocha bola doplnená o dvojhojdačku pre menšie deti, hojdacieho koníka na pružine, kolotoč so sedadlami, šmýkačku v tvare koníka a prevažovaciu hojdačku. Pieskovisko je zatienené plachtou napnutou na drevených koloch. K dispozícii je tiež sieťový most - lanová dráha s hrazdičkami. Pôvodné prvky z ihriska na Podjavorinskej ul. boli po zhodnotení technického stavu inštalované na Jesennej ulici na sídlisku Juh III.
Rekonštrukcia ihriska pri BD Luxor spočívala vo výmene opotrebovaných hracích prvkov na pôvodnom mieste: preliezačky so šmýkačkou a sieťou, pieskoviska so zatienením napnutou plachtou, kolotočom so sedadlami.
„Po tom, čo sme v tomto roku vďaka súťaži a aktivite Popradčanov získali detské ihrisko Žihadielko, ide o ďalší projekt, kedy v spolupráci so subjektmi podnikajúcimi v našom meste dokážeme skvalitniť a rozšíriť ponuku detských ihrísk,“ povedal primátor Popradu Jozef Švagerko. V budúcnosti samospráva zvažuje využiť podporu OZ Rozvíjame naše mestá aj na iné verejnoprospešné projekty zamerané na ochranu kultúrnych či prírodných hodnôt, ochranu zdravia a rozvoj vzdelania či telovýchovy obyvateľov.
„V Poprade ide o náš pilotný projekt. Tieto dve ihriská boli spoločným rozhodnutím mesta a nášho OZ, do ďalších projektov chceme zapojiť aj obyvateľov, ktorí budú môcť rozhodnúť, čo prospešné by chceli mať vo svojom okolí. Podobne ako v meste Poprad chceme svoje aktivity rozvíjať po celom Slovensku, pretože by sme veľmi radi zmenili vnímanie ľudí o našom podnikaní. Chceme obyvateľom Popradu ukázať, že hazard alebo herne vedia priniesť niečo osožné aj komunitám vo svojom prostredí,“ povedala Dominika Lukáčová, hovorkyňa prevádzkovateľov herní združených v OZ Rozvíjame naše mestá.