Noviny Poprad č. 47 zo dňa 5. 12. 2018, ročník XXIX

Dnes je utorok, 11. 12. 2018 | meniny má Hilda

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 12. decembra 2018, si môžete prečítať:

* O čom rokoval primátor Popradu s ministerkou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR?

* Aký je program Tradičného vianočného jarmoku v Poprade?

* Aký zaujímavý projekt realizovali v ZŠ s MŠ na Komenského ulici?

* Aký bol EkoMikuláš v ZŠ na Letnej ulici?

* Čím upúta výstava fotografa Roba Kočana?

* Ako postupuje popradský (f)ITcubator?

* Čo povedala Lucie Bílá na svojom popradskom koncerte?

* Prišli už do Popradu koledníci?

* Čím pomohli záchranné zložky svojmu kolegovi?

* Ako si poradili popradské basketbalistky s ďalším favoritom?

* V čom sa ukázali majstrami kamzíci? a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Žiaci opäť poznávali jazyky Európy

Európsky deň jazykov oslavujú aj popradskí žiaci a študenti vo viacerých školách. Centrum Europe Direct Poprad každý rok pri tejto príležitosti navštívi vždy inú školu. Minulý týždeň v stredu pripravilo zaujímavé aktivity pre žiakov ZŠ s MŠ na Dostojevského ulici.
„Tohto podujatia sa zúčastnilo celkom 274 účastníkov z radov žiačok, žiakov a pedagógov školy. Stretnutie trvalo tri hodiny a bolo zamerané na prezentáciu histórie Európskeho dňa jazykov a služieb siete centier EDC. Praktickú skúsenosť s jazykovou rôznorodosťou EÚ nadobudli žiačky a žiaci I. a II. stupňa, ale tiež učiteľky tejto školy hľadaním tajničky v jazykovej doplňovačke rôznej náročnosti. Poznávanie jazykov Európy sa stretlo s kladnou odozvou tak zo strany žiakov, ako aj pedagógov základnej školy,“ uviedol riaditeľ EDC Poprad Peter Litavec.
V ten deň to však nebolo len o riešení doplňovačky. Rôzne aktivity priamo v triedach si pre svojich žiakov pripravila aj samotná škola. „Žiaci 5. ročníka kreslili vlajky európskych štátov, učili sa pozdravy v rôznych jazykoch a svoje nadobudnuté vedomosti využili pri vypracovaní kvízu. Šiestaci tvorili plagáty, na ktorých uvádzali slová v cudzích jazykoch (pozdravy, internacionalizmy a často používané slová). Siedmaci navštívili múzeum a knižnicu, kde bol pre nich pripravený zaujímavý program v spojitosti s Európskym dňom jazykov. Ôsmaci boli v Lyceálnej knižnici v Kežmarku, kde sa nachádzajú literárne pamiatky napísané v niekoľkých desiatkach jazykoch, no a najstarší žiaci absolvovali besedu s Američankou, ktorá im prezentovala život v Amerike,“ povedala koordinátorka aktivít v škole Zuzana Hriceňáková.