Noviny Poprad č. 40 zo dňa 17. 10. 2018, ročník XXIX

Dnes je utorok, 23. 10. 2018 | meniny má Alojzia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 40. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 17. októbra 2018, si môžete prečítať:

* Ako prebiehajú rekonštrukcie v niektorých popradských školách,

* Prečo odporučia riaditeľské voľno pre deti?

* Mestá Poprad, Zakopane a Vysoké Tatry po pätnástich rokoch obnovili spoluprácu

* Kto sa stal víťazom tohtoročného Medzinárodného festivalu horských filmov?

* Prečo Poprad navštívila komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím?

* Čoho sa týkala konferencia Vzdelávanie pre budúcnosť?

* Aká IT firma otvorila svoju pobočku v Poprade?

* Ako spomína na päťdesiat rokov jestvovania Divadla Commedia jeho principál Vlado Benko?

* Prečo dostali Popradskí orli výprask od Liptákov?

* Ako hrali popradskí hokejisti? a ďalšie.

Súťažte o vstupenky na koncert Piotra Rubika!

Vo volebnej kampani sa prezentujú jednotliví kandidáti, ktorí sa uchádzajú o post primátora a postupne aj kandidáti na poslancov mestského zastupiteľstva,ktorí využili možnosť inzercie v novinách Poprad.

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Žiaci opäť poznávali jazyky Európy

Európsky deň jazykov oslavujú aj popradskí žiaci a študenti vo viacerých školách. Centrum Europe Direct Poprad každý rok pri tejto príležitosti navštívi vždy inú školu. Minulý týždeň v stredu pripravilo zaujímavé aktivity pre žiakov ZŠ s MŠ na Dostojevského ulici.
„Tohto podujatia sa zúčastnilo celkom 274 účastníkov z radov žiačok, žiakov a pedagógov školy. Stretnutie trvalo tri hodiny a bolo zamerané na prezentáciu histórie Európskeho dňa jazykov a služieb siete centier EDC. Praktickú skúsenosť s jazykovou rôznorodosťou EÚ nadobudli žiačky a žiaci I. a II. stupňa, ale tiež učiteľky tejto školy hľadaním tajničky v jazykovej doplňovačke rôznej náročnosti. Poznávanie jazykov Európy sa stretlo s kladnou odozvou tak zo strany žiakov, ako aj pedagógov základnej školy,“ uviedol riaditeľ EDC Poprad Peter Litavec.
V ten deň to však nebolo len o riešení doplňovačky. Rôzne aktivity priamo v triedach si pre svojich žiakov pripravila aj samotná škola. „Žiaci 5. ročníka kreslili vlajky európskych štátov, učili sa pozdravy v rôznych jazykoch a svoje nadobudnuté vedomosti využili pri vypracovaní kvízu. Šiestaci tvorili plagáty, na ktorých uvádzali slová v cudzích jazykoch (pozdravy, internacionalizmy a často používané slová). Siedmaci navštívili múzeum a knižnicu, kde bol pre nich pripravený zaujímavý program v spojitosti s Európskym dňom jazykov. Ôsmaci boli v Lyceálnej knižnici v Kežmarku, kde sa nachádzajú literárne pamiatky napísané v niekoľkých desiatkach jazykoch, no a najstarší žiaci absolvovali besedu s Američankou, ktorá im prezentovala život v Amerike,“ povedala koordinátorka aktivít v škole Zuzana Hriceňáková.