Noviny Poprad č. 14 zo dňa 10. 4. 2019, ročník XXX

Dnes je pondelok, 22. 4. 2019 | meniny má Slavomír

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 15. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 17. apríla 2019, si môžete prečítať:

* Aké zmeny nastanú v poplatkoch za parkovanie v Poprade?

* Ktorý vnútroblok sa bude revitalizovať?

* Aké zmeny sa dotknú letných terás?

* Odkedy bude Alžbetina ulica hlavnou cestou?

* Kto vytvoril vernú kópiu obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Čo v prvom rade potrebuje mladá generácia?

* S novými trénermi za novou sezónou

* Basketbalistky skončili šieste

* Kadeti v príprave na domáci šampionát

* V Poprade sa stretnú dve akcie a ďalšie.

Uverejňujeme tiež bohoslužby vo všetkých popradských chrámoch počas veľkonočných sviatkov!

Súťažte o vstupenky do AquaCity!

Vystrihnite si voľnú vstupenku pre 1 osobu na výstavu Tatra Expo v Poprade!

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Už dnes spoznáme najúspešnejších športovcov mesta

Popradčania už dnes spoznajú najúspešnejších športovcov nášho mesta za rok 2018. Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutoční o 14. hodine v Dome kultúry.
Mesto Poprad sa vlani vrátilo k oceňovaniu najúspešnejších športovcov. Hlavnú cenu medzi dospelými vtedy získal horolezec Peter Hámor. Nové mená za uplynulý rok sa verejnosť dozvie už dnes počas slávnostného oceňovania. Mesto oslovilo spolu 69 športových klubov pôsobiacich v našom meste so žiadosťou o návrh na nomináciu tých najlepších. Nominácie kluby posielali do kategórií najúspešnejší športovec, športový kolektív a tréner roka 2018, a to z radov mládeže i dospelých. O víťazoch rozhodovala odborná šesťčlenná komisia. „Treba povedať, že jednotlivé kluby, ktoré v našom meste pôsobia ochotne spolupracovali. Nominácie sme tak mohli určiť na základe kvalitných podkladov,“ uviedol viceprimátor mesta Poprad Štefan Pčola. „Dorazilo k nám 53 návrhov, z toho najviac bolo v kategórii mládež. Preto je nominovaných až šesť jednotlivcov. Jeden bude víťaz a piati sa umiestnia na druhom mieste. V kategórii dospelých oceníme troch najlepších,“ prezradil Jozef Pavlík z odboru školstva, mládeže a športu MsÚ v Poprade.
Organizátori ocenia aj najúspešnejšie kolektívy a trénerov, ako aj najúspešnejšie podujatie v minulom roku. „Odovzdáme aj dve výnimočné ceny. Jedna bude za celoživotný prínos v rámci rozvoja športu v našom meste a druhou bude cena fair play. Z viacerých návrhov bolo ťažké vyberať,“ skonštatoval Š. Pčola a k celkovému výberu dodal: „Za minulý rok naši športovci dosahovali vynikajúce výsledky v rôznych športoch a je veľmi ťažké určiť, ktorý bol ten naj. Ja však verím, že všetci budú s prácou komisie spokojní.“
Pestré a zaujímavé to bude aj v radoch odovzdávajúcich, kde nebude chýbať ani vlaňajší víťaz Peter Hámor. „Oceňovania sa zhostia aj predstavitelia mesta, spoločne s jedným z najúspešnejších hokejových trénerov Slovenska Júliusom Šuplerom, strieborným olympijským medailistom Pavlom Hurajtom, účastníkom majstrovstiev sveta a olympijských hier Františkom Repkom, či držiteľom striebornej medaily z majstrovstiev sveta i olympiády Pavlom Svitanom,“ vymenoval J. Pavlík.