Noviny Poprad č. 14 zo dňa 10. 4. 2019, ročník XXX

Dnes je pondelok, 22. 4. 2019 | meniny má Slavomír

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 15. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 17. apríla 2019, si môžete prečítať:

* Aké zmeny nastanú v poplatkoch za parkovanie v Poprade?

* Ktorý vnútroblok sa bude revitalizovať?

* Aké zmeny sa dotknú letných terás?

* Odkedy bude Alžbetina ulica hlavnou cestou?

* Kto vytvoril vernú kópiu obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Čo v prvom rade potrebuje mladá generácia?

* S novými trénermi za novou sezónou

* Basketbalistky skončili šieste

* Kadeti v príprave na domáci šampionát

* V Poprade sa stretnú dve akcie a ďalšie.

Uverejňujeme tiež bohoslužby vo všetkých popradských chrámoch počas veľkonočných sviatkov!

Súťažte o vstupenky do AquaCity!

Vystrihnite si voľnú vstupenku pre 1 osobu na výstavu Tatra Expo v Poprade!

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Primátor s podpredsedom vlády Richardom Rašim aj o WiFi pre Teba

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši zavítal minulý štvrtok na pozvanie primátora mesta Poprad Antona Danka na pracovnú návštevu. Spoločne prerokovali tri hlavné témy so zameraním na aktuálne výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie nenávratného finančného príspevku z eurofondov.
„Poprad zachytil výzvu na realizáciu projektu WiFi pre Teba na podporu budovania bezplatných wifi zón v mestách a obciach z eurofondových prostriedkov určených pre náš štát. Pán primátor chce túto výzvu využiť, aby boli v Poprade vybudované bezplatné wifi zóny na verejne prístupných miestach,“ ozrejmil R. Raši. Pokiaľ sa bude mesto uchádzať o podporu z výzvy WiFi pre Teba, môže získať 15 tisíc eur na vybudovanie bezplatných wifi zón na verejne prístupných miestach, ktoré si samo určí. Príkladom využitia takejto výzvy je podtatranská obec Lendak, v ktorej podpredseda vlády R. Raši odovzdal v rovnaký deň certifikát pre prvú obec, ktorá pre svojich obyvateľov aj turistov vybuduje bezplatné pripojenie na internet na verejných priestranstvách.
V súčasnosti prebieha 2. kolo výzvy, ktoré bude uzavreté 13. februára.
Druhou témou rokovania bola čerstvo otvorená nová webová platforma smartcity.gov.sk.
Obsahuje všetky aktuálne otvorené výzvy s možnosťami čerpania európskych prostriedkov pre mestá a obce zamerané na zlepšenie kvality života obyvateľov. Sústreďuje množstvo projektov, z ktorých sa dajú vybrať tie, ktoré sú dôležité pre mesto a prospešné pre jeho obyvateľov. Treťou témou bola informatizácia mesta, kde sa obe strany dohodli, že na základe spoločnej komunikácie zistia, o čo sa v tejto sfére môže Poprad uchádzať z eurofondov a štátnych prostriedkov, aby nemusel investovať peniaze svojich občanov a zároveň priniesol riešenia v oblasti informatizácie v ich prospech.
Primátor Popradu Anton Danko podčiarkol: „WiFi pre Teba by sme chceli v meste Poprad umiestniť do mestských častí, samozrejme je tam podmienka týkajúca sa rýchlosti. Ak ju splníme, pôjdeme do všetkých mestských častí. Budeme sa snažiť získavať také projekty, ktoré sú pre mesto naozaj zmysluplné, lebo v minulosti šla samospráva do rôznych výziev, ktoré zmysluplné neboli.“ Primátor verí, že podpredseda vlády R. Raši sa do Popradu ešte vráti, aby sa presvedčil o pokroku, ktorý mesto v oblasti informatizácie dosiahne.