Noviny Poprad č. 35 zo dňa 12. 9. 2018, ročník XXIX

Dnes je štvrtok, 20. 9. 2018 | meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 36. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 19. septembra 2018, si môžete prečítať:

* Na aký program sa môžu občania tešiť v Kvetnici a ako sa tam dostanú?

* Ako postupovať, ak si chcete uctiť svojho príbuzného slávnostným prijatím v obradnej sieni mesta?

* Čím sa Poprad zapojil do Európskeho týždňa mobility?

* Aké defibrilátory poslúžia obyvateľom všetkých troch častí Centra sociálnych služieb v Poprade?

* Aké výročie si pripomenulo OZ Nádej?

* Aké výročie oslavujú železničiari v Tatrách a pod Tatrami?

* Na čo spomínal Popradčan František Barilla?

* Aké interpelácie podali poslanci na ostatnom mestskom zastupiteľstve?

* Aká skvelá kuchárka navštívila jednu z renomovaných reštaurácií v Spišskej Sobote a prečo?

* Kde našli v Poprade "plošticu"?

* Komu sa najviac darilo na cyklistických pretekoch Okolo Slovenska, vo futbale, hokeji, karate, behu či volejbale?

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

FK Poprad

Uplynulé dva týždne boli vo futbalovom Poprade plodné. Druholigisti predminulý víkend zdolali doma Lokomotívu Košice a uplynulú nedeľu remizovali v Žiline s miestnou rezervou. Zaujali aj prvé domáce vystúpenia staršieho dorastu v najvyššej súťaži. Zverenci Jána Blaháča v NTC bez gólov remizovali s Michalovcami a Nitre podľahli 0:1 a tak stále čakajú na prvý gól medzi elitou. Sezónu odštartoval už aj ženský tím FK Poprad, ktorý v sobotu vo Veľkej remizoval so Spišskou Novou Vsou 0:0.
Futbalisti FK Poprad v II. lige pomaly stúpajú hore. Po tom, čo vyprášili kožuch Lipanom, uhrali doma tri body s Lokomotívou Košice po víťazstve 2:1 a uplynulú nedeľu dokázali remizovať v Žiline 1:1 s miestnym B-tímom. Na gól Bičachčjana zo 70. minúty odpovedal o osem minút neskôr z pokutového kopu Stanislav Šesták. Popradčania sú momentálne v tabuľke na piatom mieste a najbližšie ich v lige čaká v sobotu o 18. hodine v NTC duel s doposiaľ nezdolaným Komárnom. Ešte predtým však zverenci Mareka Petruša odohrajú pohárový zápas v Spišskom Podhradí a to už túto stredu o 16.30 hod.
Priaznivci popradského futbalu boli zvedaví aj na premiérové účinkovanie staršieho dorastu do 19 rokov v najvyššej slovenskej súťaži. Po prehre v Žiline s úradujúcim majstrom tejto vekovej kategórie uhrali zverenci Jána Blaháča bezgólovú remízu v druhom kole na domácom trávniku v NTC a získali historicky prvý bod, pričom tento zápas sledovalo v hľadisku viac ako 360 divákov. V rámci tretieho kola sa vrátili na miesto činu do Ružomberka, kde si nedávno vybojovali postup medzi elitu cez Banskú Bystricu. Proti domácemu tímu z Ružomberka však už ťahali za kratší koniec a prehrali 0:1. Rovnaký osud ich čakal aj v sobotu v rámci 4. kola opäť v domácom prostredí v NTC proti Nitre. Mladí Popradčania tak stále čakajú na vytúžený prvý gól v súťaži, o ktorý sa pobijú už v sobotu 8. septembra o 11. hodine v Bratislave so Slovanom. „Pracujeme na tom počas tréningov a tam sme úspešní, ale v zápasoch sa nám góly strieľať nedarí. Zápas s Nitrou bol napínavý, ako aj predošlé dva. Škoda inkasovaného gólu a tiež nepremenených vyložených šancí. Dostávame lacné góly a to nás mrzí. Všetko je však pred nami a potrebujeme sa zžiť s touto súťažou,“ uviedol po prehre s Nitrou tréner FK Poprad U19 Ján Blaháč.
Vstup do nového ročníka II. ligy majú v skupine C za sebou už aj ženy FK Poprad. Po tom, čo mali v prvom kole voľný žreb, privítali v sobotu v rámci 2. kola vo Veľkej rivala zo Spišskej Novej Vsi. Zápas gól nepriniesol a tímy si rozdelili body. „Vedeli sme, že to nebude ľahký zápas, ale myslel som si, že sa v hre ukáže rozdiel v tréningoch. Mali sme veľa šancí, no bez gólu sa nedá vyhrávať. Musíme popracovať na zakončení a verím, že to bude už len lepšie,“ povedal tréner ženského tímu FK Poprad Slavomír Šoltýs.