Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je streda, 14. 11. 2018 | meniny má Irma

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Najšportovejší sú Mičkovci

Štvrté pokračovanie súťaže Mama, tato športujte s nami, má nových víťazov. V konkurencii štrnástich rodinných tímov sa presadili premiérovo Mičkovci.
Podujatie, ktoré organizuje mesto Poprad, už neodmysliteľne patrí k oslavám Dňa sv. Egídia a býva súčasťou sprievodného programu Podtatranského polmaratónu. „Aj tento rok sme si pre priamych účastníkov obľúbeného súboja rodín pripravili niekoľko prekvapení. Okrem tradičných tričiek a drobného občerstvenia, sa nám podarilo rozšíriť cenový fond a rozdali sme tiež darčekové poukazy na bedminton. Táto skutočnosť ide na vrub obnovenej spolupráce so športovým klubom Sport Club For All, ktorému sa chcem touto cestou poďakovať,“ informoval referent mládeže a športu MsÚ v Poprade a súčasne riaditeľ pretekov rodín Peter Procházka a pokračoval: „O celkovom prvenstve rodiny Mičkovej, v zostave s babkou a mamou Alenami a dcérou Michaelou, rozhodlo až pomocné hodnotenie. Výhodu mali družstvá zložené z troch generácií a tiež tie, za ktoré súťažili najmenší a nežnejšie pohlavie. Strieborný pohár ukoristili Baranovci, bronzový Mihočkovci.“
Športové disciplíny plánuje mesto medziročne obmieňať. „V uplynulú sobotu v rámci súťaže Mama, tato popradské rodiny stavali domček, cvičili koordináciu na lyžiach a hádzali penovými raketami na cieľ. Najbližšie chystáme nové prekvapenia. Aké, to zatiaľ neprezradím,“ uzavrel P. Procházka z úseku mládeže a športu MsÚ v Poprade.