Noviny Poprad č. 35 zo dňa 12. 9. 2018, ročník XXIX

Dnes je štvrtok, 20. 9. 2018 | meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 36. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 19. septembra 2018, si môžete prečítať:

* Na aký program sa môžu občania tešiť v Kvetnici a ako sa tam dostanú?

* Ako postupovať, ak si chcete uctiť svojho príbuzného slávnostným prijatím v obradnej sieni mesta?

* Čím sa Poprad zapojil do Európskeho týždňa mobility?

* Aké defibrilátory poslúžia obyvateľom všetkých troch častí Centra sociálnych služieb v Poprade?

* Aké výročie si pripomenulo OZ Nádej?

* Aké výročie oslavujú železničiari v Tatrách a pod Tatrami?

* Na čo spomínal Popradčan František Barilla?

* Aké interpelácie podali poslanci na ostatnom mestskom zastupiteľstve?

* Aká skvelá kuchárka navštívila jednu z renomovaných reštaurácií v Spišskej Sobote a prečo?

* Kde našli v Poprade "plošticu"?

* Komu sa najviac darilo na cyklistických pretekoch Okolo Slovenska, vo futbale, hokeji, karate, behu či volejbale?

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Krátko zo športu

• POČAS víkendu od piatka 7. do nedele 9. septembra sa v Aréne Poprad uskutoční medzinárodný volejbalový turnaj Poprad Cup 2018 v kategórii kadetov a kadetiek. Turnaja sa okrem domácich tímov VK Junior 2012 Poprad zúčastnia medzi chlapcami ukrajinský Sportlicej Béla Cerkov, poľský UKS SV Krakov a slovenské tímy COP Nitra a VK ŠKM L. Hrádok. V dievčenskej skupine bude Poprad súperiť s ukrajinským tímom KSLI, poľským UKS SV Krakov a slovenskými družstvami TJ Slávia Svidník a VKM St. Ľubovňa. Turnaj vyvrcholí poslednými zápasmi v skupinách v nedeľu o 12. hodine.
• V SOBOTU 8. septembra sa v trialparku v Strážach od 9. hodiny uskutočnia cyklotrialové preteky Majstrovstiev Slovenska v cyklotriale. Ich súčasťou budú aj slovenské hry mládeže. Podujatie organizuje domáci 3AL Biketrial Club Poprad.
• V SOBOTU 8. septembra o 12. hodine odštartuje na futbalovom ihrisku v Gánovciach v rámci Dňa obce 4. ročník bežeckých pretekov pod názvom GANRUN. Beh je zaradený do Bežeckej ligy okresu Spišská Nová Ves a je určený pre kategórie žiakov, dorastencov a dospelých. Hlavná trať má dĺžku 7,7 km a Beh zdravia sa pobeží na trati dlhej 3 kilometre. Novinkou bude štafetový beh dvojíc (3 + 4,7 km).
• V NEDEĽU 2. septembra sa v rámci 5. kola futbalovej 6. OMV ligy zrodila remíza 1:1 medzi domácim ŠK Zemedar Poprad - Stráže a FC Spišská Teplica L. D. Strážania budú hrať v nedeľu 9. septembra opäť doma, a to o 16. hodine proti Veľkému Slavkovu.
• V SOBOTU 1. septembra sa v areáli ZŠ v Spišskej Sobote uskutočnil 12. ročník súťaže mladých hasičov O poháre riaditeľky ZŠ s MŠ. V kategórii chlapčenských a zmiešaných družstiev zvíťazil tím DHZ ZŠ Šuňava II, rovnako ako aj medzi dievčatami.
• V NEDEĽU 2. septembra sa vo Vikartovciach konal 10. ročník súťaže hasičských družstiev o Putovný pohár starostu obce. Absolútnym víťazom súťaže sa stali muži z obce Kružno v okrese Rimavská Sobota. V rámci Podtatranskej hasičskej ligy boli prví muži zo Šuňavy, a to v kategórii do 35 rokov, ako aj v kat. nad 35 rokov. U žien bolo najlepšie Spišské Bystré. Medzi dorastenkami i dorastencami vyhrali Gánovce.