Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je streda, 14. 11. 2018 | meniny má Irma

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Krátko zo športu

• POČAS víkendu od piatka 7. do nedele 9. septembra sa v Aréne Poprad uskutoční medzinárodný volejbalový turnaj Poprad Cup 2018 v kategórii kadetov a kadetiek. Turnaja sa okrem domácich tímov VK Junior 2012 Poprad zúčastnia medzi chlapcami ukrajinský Sportlicej Béla Cerkov, poľský UKS SV Krakov a slovenské tímy COP Nitra a VK ŠKM L. Hrádok. V dievčenskej skupine bude Poprad súperiť s ukrajinským tímom KSLI, poľským UKS SV Krakov a slovenskými družstvami TJ Slávia Svidník a VKM St. Ľubovňa. Turnaj vyvrcholí poslednými zápasmi v skupinách v nedeľu o 12. hodine.
• V SOBOTU 8. septembra sa v trialparku v Strážach od 9. hodiny uskutočnia cyklotrialové preteky Majstrovstiev Slovenska v cyklotriale. Ich súčasťou budú aj slovenské hry mládeže. Podujatie organizuje domáci 3AL Biketrial Club Poprad.
• V SOBOTU 8. septembra o 12. hodine odštartuje na futbalovom ihrisku v Gánovciach v rámci Dňa obce 4. ročník bežeckých pretekov pod názvom GANRUN. Beh je zaradený do Bežeckej ligy okresu Spišská Nová Ves a je určený pre kategórie žiakov, dorastencov a dospelých. Hlavná trať má dĺžku 7,7 km a Beh zdravia sa pobeží na trati dlhej 3 kilometre. Novinkou bude štafetový beh dvojíc (3 + 4,7 km).
• V NEDEĽU 2. septembra sa v rámci 5. kola futbalovej 6. OMV ligy zrodila remíza 1:1 medzi domácim ŠK Zemedar Poprad - Stráže a FC Spišská Teplica L. D. Strážania budú hrať v nedeľu 9. septembra opäť doma, a to o 16. hodine proti Veľkému Slavkovu.
• V SOBOTU 1. septembra sa v areáli ZŠ v Spišskej Sobote uskutočnil 12. ročník súťaže mladých hasičov O poháre riaditeľky ZŠ s MŠ. V kategórii chlapčenských a zmiešaných družstiev zvíťazil tím DHZ ZŠ Šuňava II, rovnako ako aj medzi dievčatami.
• V NEDEĽU 2. septembra sa vo Vikartovciach konal 10. ročník súťaže hasičských družstiev o Putovný pohár starostu obce. Absolútnym víťazom súťaže sa stali muži z obce Kružno v okrese Rimavská Sobota. V rámci Podtatranskej hasičskej ligy boli prví muži zo Šuňavy, a to v kategórii do 35 rokov, ako aj v kat. nad 35 rokov. U žien bolo najlepšie Spišské Bystré. Medzi dorastenkami i dorastencami vyhrali Gánovce.