Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je streda, 14. 11. 2018 | meniny má Irma

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Na svete je ďalší diel Dejín hokeja v Poprade

Minulý týždeň vo štvrtok pred úvodným zápasom 71. ročníka Tatranského pohára predstavil Rastislav Ovšonka 5. diel knihy Dejiny hokeja v Poprade s podtitulom Za úspechom sú odchovanci. Kniha mapuje obdobie rokov 1970 až 1981 a jej krstným otcom sa stal pamätník tej doby Štefan Bednár.
„Knižka mapuje obdobie od sezóny 1970/71 po sezónu 1980/81, v ktorej popradskí hokejisti vyhrali Slovenskú národnú hokejovú ligu. V tomto období zaznamenal popradský hokej výrazný vzostup mládežníckeho hokeja a popradskí dorastenci v sezóne 1972/73 dosiahli až na úplný vrchol, keď sa stali majstrami Československa. Takmer všetci dorastenci z majstrovského kádra sa neskôr objavili v seniorskom tíme Popradu. V tomto období prakticky nebolo sezóny, kedy by sa niektorý z popradských tímov (od mladších žiakov až po seniorov) netešil z titulu majstra Slovenska. Príkladom je aj sezóna 1980/81, keď sa víťazom SNHL stali nielen seniori, ale aj starší dorastenci (juniori),“ priblížil vzácne obdobie autor knihy R. Ovšonka.
Bolo to obdobie, kedy sa otvoril nový krytý zimný štadión a obnovil sa aj Tatranský pohár. Na tieto roky veľmi rád spomína aj krstný otec novej knihy Štefan Bednár. „Bolo to najplodnejšie obdobie v histórii popradského hokeja. Zápasy mali aj päťtisícové návštevy a životne dôležité boli pre nás podmienky. Boli sme chudobné mesto, ale všetko vyriešili vznikajúce športové triedy v školách,“ povedal.
5. diel knihy Dejiny hokeja v Poprade má 168 strán a vyšiel v náklade 400 kusov. Kniha je dostupná vo fanzóne na zimnom štadióne, v kníhkupectve Christiania a tiež u samotného autora.