Noviny Poprad č. 35 zo dňa 12. 9. 2018, ročník XXIX

Dnes je štvrtok, 20. 9. 2018 | meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 36. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 19. septembra 2018, si môžete prečítať:

* Na aký program sa môžu občania tešiť v Kvetnici a ako sa tam dostanú?

* Ako postupovať, ak si chcete uctiť svojho príbuzného slávnostným prijatím v obradnej sieni mesta?

* Čím sa Poprad zapojil do Európskeho týždňa mobility?

* Aké defibrilátory poslúžia obyvateľom všetkých troch častí Centra sociálnych služieb v Poprade?

* Aké výročie si pripomenulo OZ Nádej?

* Aké výročie oslavujú železničiari v Tatrách a pod Tatrami?

* Na čo spomínal Popradčan František Barilla?

* Aké interpelácie podali poslanci na ostatnom mestskom zastupiteľstve?

* Aká skvelá kuchárka navštívila jednu z renomovaných reštaurácií v Spišskej Sobote a prečo?

* Kde našli v Poprade "plošticu"?

* Komu sa najviac darilo na cyklistických pretekoch Okolo Slovenska, vo futbale, hokeji, karate, behu či volejbale?

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Tatranský pohár v rukách domácich kamzíkov

Od štvrtka do nedele sa v Poprade konal už 71. ročník druhého najstaršieho hokejového turnaja v Európe o Tatranský pohár. Z dvoch trojčlenných skupín si účasť v nedeľnom finále vybojovali hokejisti HK Poprad a český tím Orli Znojmo. Po víťazstve 4:1 sa mohli z cennej trofeje tešiť domáci kamzíci.
Popradčania v úvodný deň turnaja narazili v skupine A na maďarského nováčika Tipsport ligy DVTK Miškovec a zvíťazili 3:1. Situácia sa zamotala piatkovým duelom medzi Miškovcom a Vítkovicami, nakoľko český zástupca prehral rovnakým pomerom. V sobotu večer sa tak v stretnutí bohatom na góly medzi Popradom a Vítkovicami rozhodovalo o všetkom. Kamzíci prehrali 5:6 po samostatných nájazdoch, ale aj bod im stačil na postup do finále. V ňom narazili v nedeľu na český tím Orli Znojmo, ktorý mal cestu do boja o prvenstvo cez Košice a francúzsky Gap o čosi jednoduchšiu. Dlho sa čakalo na gól, ale napokon to domáci zvládli a po triumfe 4:1 ukoristili po štyroch rokoch opäť vzácnu trofej. „Vo finále to bolo ubojované, veď sme v týždni odohrali už štvrtý zápas. Dlho sme sa nemohli dostať do tempa a bolo vidieť, že chalani toho majú dosť. Rozhodlo srdce i bojovnosť a treba povedať, že aj brankár nás vo viacerých momentoch podržal. Je to príprava, ale každá výhra na turnaji poteší,“ uviedol tréner HK Poprad Roman Stantien. „Znojmo hralo aktívne vpredu i vzadu a bolo ťažké sa presadiť. Podarilo sa nám z brejkov súperovi odskočiť a vyhrali sme Tatranský pohár. Veríme, že na tom budeme stavať a svojimi výkonmi sme si získali priazeň divákov,“ pokračoval útočník HK Poprad Patrik Svitana. „Ja som tento pohár vyhral po prvýkrát a to som v Poprade už dosť dlho. Myslím si, že je to vyústením našej prípravy na ľade. Ukázalo sa, že sme na dobrej ceste,“ dodal popradský obranca Daniel Brejčák.
Tretie miesto si po víťazstve 3:0 nad Miškovcom vybojoval francúzsky tím Le Rapaces de Gap. V súboji o piate miesto uspeli Košičania, ktorí zvíťazili nad Vítkovicami 2:1 po samostatných nájazdoch.
Najlepším brankárom turnaja sa stala popradská reprezentačná posila zo Slovinska Luka Gračnar, najlepším obrancom zasa čerstvá posila kamzíkov do obrany Lukáš Kozák. Najlepším útočníkom bol Norbert Abramov z Gapu a najlepším strelcom turnaja sa stal Allan McPherson z tímu Orli Znojmo.
Popradčania ešte pred štartom ligy odohrajú dva zápasy inej pohárovej súťaže - Vyšehradského pohára na domácom ľade. Už dnes, t. j. v stredu 5. septembra privítajú o 18. hodine býkov z Dunaujvárošu a hneď v piatok 7. septembra v tom istom čase bude ich súperom UTE Budapešť.