Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je streda, 14. 11. 2018 | meniny má Irma

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Pod horami súťažili hory svalov

Súťaž Tatranský silák privítala v Poprade už po 8-my krát najsilnejších mužov a ženy zo 4 krajín (SR, ČR, Poľsko, Ukrajina). Podujatie je ukážkou sily, vytrvalosti a dynamiky.
Organizátor Tatranského siláka Peter Rekenei uviedol: „Každým rokom sa snažím zvyšovať úroveň súťaže. Pozval som asi to najlepšie z Európy. Prišiel František Pirož, slovenský, európsky aj svetový šampión, Rafal Kobylarz, druhý najsilnejší Poliak.“
Svoju silu exhibične predviedla aj najsilnejšia žena Slovenska a štvrtá na svete Jana Vašková z Bardejova (potiahla svoje auto plné detí). „Vždy som chcela prekonávať samu seba a toto smerovanie sa mi zdalo vhodné. Nebaví ma tanec, baví ma ohýbať klince, ťahať autá, niesť na chrbte dvestokilové vrecia.“
Volodymyr Cyfra z Ukrajiny pred súťažou povedal: „Poprad je krásne mesto. Som tu každý rok a prichádzam vždy veľmi rád. Je to šport a nikdy si netrúfam odhadnúť môj výsledok.“
V celkovom poradí na treťom mieste skončil silák z Ukrajiny Volodymyr Cyfra, druhé miesto obsadil Čech Pavol Zadražil a na prvenstvo to vytiahol Poliak Rafael Kobylarz. Minuloročný rekord (173kg) v dvíhaní klady prekonal Slovák František Biroš. Rekord posunul na 178kg.
Tohtoročnými disciplínami boli: zdvih železnej klady, ťahanie štyroch áut v sede, 4x prevrátenie poltonovej pneumatiky, naloženie 140kg gule na „sane“, prenášanie ťažkého bremena so živou váhou (hostesky), ťahanie autobusu plného detí trochu do kopca. Poslednú úlohu zvládli len dvaja siláci - Volodymyr Cyfra a Popradčan Peter Rekenei s najlepším časom.