Noviny Poprad č. 35 zo dňa 12. 9. 2018, ročník XXIX

Dnes je štvrtok, 20. 9. 2018 | meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 36. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 19. septembra 2018, si môžete prečítať:

* Na aký program sa môžu občania tešiť v Kvetnici a ako sa tam dostanú?

* Ako postupovať, ak si chcete uctiť svojho príbuzného slávnostným prijatím v obradnej sieni mesta?

* Čím sa Poprad zapojil do Európskeho týždňa mobility?

* Aké defibrilátory poslúžia obyvateľom všetkých troch častí Centra sociálnych služieb v Poprade?

* Aké výročie si pripomenulo OZ Nádej?

* Aké výročie oslavujú železničiari v Tatrách a pod Tatrami?

* Na čo spomínal Popradčan František Barilla?

* Aké interpelácie podali poslanci na ostatnom mestskom zastupiteľstve?

* Aká skvelá kuchárka navštívila jednu z renomovaných reštaurácií v Spišskej Sobote a prečo?

* Kde našli v Poprade "plošticu"?

* Komu sa najviac darilo na cyklistických pretekoch Okolo Slovenska, vo futbale, hokeji, karate, behu či volejbale?

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Bezohľadnosť cyklistu na chodníku

Vieme od vás

Napísal nám čitateľ M. N. z Čiech, ktorý svoju sťažnosť adresoval aj Mestskej polícii v Poprade:
„V minulých dňoch sme šli s manželkou po Kukučínovej ulici po ľavom chodníku smerom ku križovatke so Štefánikovou ul. Priamo v križovatke so semaforom k nám zozadu po chodníku prišiel cyklista a zvonením sa dožadoval uvoľnenia miesta. Pretože je v týchto miestach chodník široký tak pre jedného chodca, museli by sme hádam uskočiť pod prechádzajúce autá po ceste. Keďže sme cyklistovi neuskočili, oboril sa na nás, že ak mu neuhneme, tak do nás vrazí. Upozornil som ho, že sa nachádza na chodníku, kde podľa zákona nemá čo robiť. To ho neskutočne rozzúrilo a ešte i skutočnosť, že sme Česi. Reagoval oplzlými nadávkami. Nebol to ojedinelý prípad, cyklistov stretávame na chodníkoch denne desiatky, niektorí jazdia ako pretekári. Najčastejšie na chodníku od Maxu ku kruhovému objazdu. Preto by ma zaujímalo, ako mesto, mestská prípadne štátna polícia rieši cyklistov na chodníkoch v meste Poprad?
Odpovedal náčelník Mestskej polície v Poprade Štefan Šipula:
- „Ďakujeme za váš podnet a aj na jeho základe mestská polícia pristúpi ku dôslednejšej kontrole cyklistov jazdiacich po chodníkoch. Mrzí nás, že došlo k takémuto incidentu. V danom prípade máte právo podať oznámenie na mestskej polícii resp. Obvodnom oddelení PZ v Poprade za ublíženie na cti. Mestská polícia v súčinnosti s príslušníkmi PZ rieši priebežne túto problematiku, avšak plne súhlasím s vaším názorom a postrehom, že po chodníkoch jazdí stále viac cyklistov. Pri riešení tejto otázky je veľmi ťažké nájsť kompromis, lebo oni sa odvolávajú na to, či majú radšej jazdiť po cestách, kde môže dôjsť k vážnym dopravným nehodám. A preto volia radšej jazdu po chodníkoch. V prípade, že ste svedkom, ako cyklista jazdí po chodníkoch, je potrebné okamžite kontaktovať mestskú políciu resp. PZ, aby mohli byť prijaté príslušné opatrenia v zmysle platných právnych predpisov. Zároveň je však potrebné uviesť, že je veľmi ťažké a bohužiaľ niekedy až nemožné v takýchto situáciách zasiahnuť, nakoľko sa cyklisti presúvajú často veľkou rýchlosťou. Preto pristúpime k častejším kontrolám jazdenia po chodníkoch a budeme spoločne hľadať kompromis, aby nedochádzalo k takýmto nepríjemným incidentom, ktorý ste zažili spoločne s manželkou.“