Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je streda, 14. 11. 2018 | meniny má Irma

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Občania prišli za poslancami

Poslanci volebného obvodu č. 2 - sídliská Juh a Kvetnica sa zišli na svojom zasadaní 23. augusta v kancelárii MsÚ v Poprade na Dostojevského ul. 25.
Na zasadanie, ktoré viedol predseda VO č. 2 Peter Brenišin opätovne prišla predsedníčka Spoločenstva vlastníkov bytov bloku Cér. Poďakovala poslancom za pomoc pri riešení jej požiadaviek a zvlášť Miroslavovi Glevaňákovi aj za realizáciu. Nespokojnosť vyjadrila k odpovedi z MsÚ, že šírka chodníka je postačujúca a spĺňa zákonné normy. Poslancom vysvetlila, že v bytovke žijú starší občania s obmedzenou schopnosťou pohybu, ktorí potrebujú bezbariérový prístup. Poslanci predsedníčke SVB prisľúbili, že sa týmto problémom budú ďalej zaoberať, pretože výstavba bezbariérového chodníka so zábradlím si bude vyžadovať schválenie finančných prostriedkov do nového rozpočtu pre rok 2019.
Na zasadnutie VO č. 2 prišli tiež zástupkyne ženského basketbalu v Poprade. Predniesli svoje problémy, čo sa týka využívania Arény pre basketbalový klub. Poslanci si ich vypočuli, poslankyňa Alena Madzinová plánovala celú záležitosť prerokovať s prednostkou MsÚ a zaradiť písomný materiál s ich požiadavkami na najbližšie zasadanie mestského zastupiteľstva, čo sa aj stalo. Poslanec Milan Baran zdôraznil, že Aréna bola prioritne postavená na účely športu a až v druhom slede na organizovanie iných aktivít.
Poslanci sa tiež zaoberali písomným podnetom občanov z Kvetnice týkajúcim sa opravy domčeka pre kačky. Odporúčali im obrátiť sa na správcu konkurznej podstaty, pretože ide o súkromný majetok a nie je v kompetencii mesta túto záležitosť vybaviť. Na zasadaní VO č. 2 sa venovali a diskutovali aj o ďalších témach.