Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je streda, 14. 11. 2018 | meniny má Irma

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Týždeň s mestskou políciou

• V STREDU 22. augusta na pravé poludnie preverila hliadka MsP telefonický oznam ohľadom neznámeho muža ležiaceho na zemi na Ulici F. Kráľa. Bol pod vplyvom alkoholu a vzbudzoval verejné pohoršenie tým, že vulgárne nadával okoloidúcim. Podozrivý muž odmietol na mieste preukázať svoju totožnosť a naďalej sa správal arogantne a vulgárne, preto bol za použitia donucovacích prostriedkov predvedený za účelom zistenia totožnosti. 68-ročný muž z Popradu bol riešený v zmysle zákona o priestupkoch.
• V TEN istý deň večer mestskí policajti počas hliadkovej služby zistili v areáli ZŠ Dostojevského dve mladistvé osoby, ktoré tam požívali alkoholické nápoje. Prítomnosť alkoholu bola potvrdená u 16-ročnej Popradčanky, aj u 17-ročného dievčaťa zo Svitu. V oboch prípadoch bola vec postúpená na správne konanie pre porušenie ustanovení zákona o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov.
• OPÄŤ v stredu 22. augusta v noci riešili mestskí policajti ďalšie dva prípady požívania alkoholických nápojov. Pri NC Výkrik ležala na zemi žena, ktorá pod vplyvom alkoholu spadla a zranila sa. Osobu previezla RZP na ošetrenie. Krátko po polnoci bol riešený oznam taxikára ohľadom ženy, ktorú po odvezení na adresu nemôže zobudiť, nakoľko bola značne pod vplyvom alkoholu. Po zobudení hliadkou mestskej polície odišla domov.
• V UTOROK 28. augusta večer boli hliadky MsP Poprad vyslané na preverenie oznámenia na Ulicu Partizánsku. Malo tam dochádzať k fyzickému napádaniu medzi 30 a 27-ročným Popradčanom. Mestskí policajti situáciu upokojili. Obaja muži boli pod vplyvom alkoholu. Podanie písomného oznámenia obaja odmietli a z miesta po poučení odišli.
• V STREDU 29. augusta večer bol na Námestí svätého Egídia zistený muž pod vplyvom alkoholu, ktorý mal viditeľné zranenia v oblasti hlavy. Na miesto bola privolaná sanitka, ktorou bol 58-ročný muž odvezený do nemocnice na ošetrenie.
• V NEDEĽU 2. septembra skoro ráno bolo na linku 159 oznámené, že na Ulici Podjavorinskej parkuje vozidlo Audi s popradským evidenčným číslom, ktoré má otvorené okno. Mestskí policajti na zistenú skutočnosť upozornili držiteľa vozidla. Ten si vozidlo skontroloval a následne riadne uzamkol. Majiteľovi vozidla škoda nevznikla.